فصل انتخاب‌های مهم

فصل تابستان فصل آغاز انتخاب‌های مهم در راستای موفقیت‌های شماست و این انتخاب ها بخصوص برای داوطلبان کنکور سراسری سال آینده از اهمیت دوچندانی برخوردار است. مهمترین انتخاب‌هایی که هم‌اکنون پیش روی شماست عبارتند از:

1. انتخاب برنامه‌ی مطالعاتی: نکته کلیدی در مورد برنامه ریزی درسی این است که این برنامه باید متعادل باشد، به نحوی که نه در تابستان شما را خسته کند و نه از مطالعه‌ی مفید بازدارد. بهترین برنامه‌ی مطالعاتی که می‌توانید به آن اعتماد کرده و موفق شوید، برنامه‌ی آزمون های آزمایشی است؛ یک برنامه‌ی متعادل در راستای پیشرفت شما.

images

2. انتخاب درس‌ها: پس از انتخاب برنامه‌ی آزمون در برنامه‌ای که پیش روی شماست باید از بین درس‌های سال دوم و چهارم انتخاب کنید. این انتخاب را طوری انجام دهید که حتماً به آن عمل کنید؛ بنابراین اگر کلاس‌های تابستان شما ایجاب می‌کند درس‌های چهارم یا بعضی از آن‌ها یا درس‌های دوم یا تعدادی از آن‌ها را انتخاب کنید. حتماً این کار را انجام دهید تا یک کار و یک برنامه داشته باشید و بتوانید به‌خوبی آن را انجام دهید.

3. انتخاب ترتیب مطالعاتی: رمز موفقیت شما در کنار تلاش و کوشش، رعایت ترتیب مطالعاتی است. بهتر است دروسی را که به مطالعه آن ها علاقه بیشتری دارید در ابتدا و انتهای بازه مطالعه روزانه خود قرار دهید.این کار سبب می شود تا در ابتدای مطالعه، ذهن شما زودتر گرم شود و در انتهای روز انرژی برای مطالعه وجود داشته باشد.

4. انتخاب منابع مطالعاتی: در انتخاب منابع مطالعاتی نیز به یاد داشته باشید بهترین کتاب‌ها کتاب‌هایی هستند که نه آسان باشند و نه سخت. در این ابتدای راه چنان‌چه کتاب‌های مناسبی تهیه نکنید ممکن است تا پایان سال به اجبار بخواهید از آن‌ها استفاده کنید نه به دلیل مناسب بودن کتاب. پس در انتخاب کتاب‌ها و منابع مطالعاتی با توجه به نقش مهم آن‌ها در موفقیت‌تان با مشاور خود گفت‌وگو و مشورت کنید.

انتخاب‌های خوب و موفقی داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.