فصل تابستان و آغاز تلاش برای کنکور

ممکن است دانش‌آموزان در ابتداي دوره‌ی تابستان به دليل خستگي ناشي از امتحانات نهايي اهميت ويژه‌‌اي براي آن قائل نباشند در صورتي که پيشرفت در اين دوره تضمين‌کنندهي آرامش خاطر و اعتمادبه‌نفس آن‌هاست. به دليل اين‌که بسياري از دانشآموزان از درس خواندن و مطالعه در تابستان غفلت ميکنند، اين دوره اهميت دوچندان مييابد، ولی دانش‌آموزان سخت‌کوش سعی می‌کنند در تابستان در کنار تفریح و سرگرمی کمی هم درس بخوانند و با شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای کانون برنامه‌ی متعادل و مناسبی برای ایام تابستان خود داشته باشند.

يکي از مهم‌ترين نکات در تابستان پيش رفتن با برنامه‌ي مشخص است. به نظر ما مهم‌ترين رمز موفقيت در اين دوره جلوگيري از بي‌برنامگي و پراکنده‌خواني با در پيش گرفتن برنامه‌ي واحد و مشخص است. اين برنامه‌ي مشخص باعث جلوگيري از سردرگمي و آشفتگي مي‌شود و به مطالعه نظم مي‌بخشد.

دوره‌ي تابستان دوران خوبي است که به شيوه‌ي مطالعه‌ي متناسب با نيازها، توانايي‌ها و به طور کلي شخصيت خودمان برسيم. برخلاف تصور برخی نقطه‌ي قوت دانش‌آموزان برتر در ساعات مطالعه زياد نيست، بلکه در شيوه‌ي صحيح درس خواندن، برنامه‌ريزي و مديريت خود و به طور کلي داشتن استراتژي است.در اين دوره ما فرصت داريم تا با بررسي شيوه‌هاي مطالعه‌ي خودمان به بهترين شيوه که متناسب با ويژگي‌هاي خودمان است برسيم تا با شروع سال تحصيلي بتوانيم بهتر و با بازدهي بالاتري به درس‌ خواندن برای کنکور سراسری ادامه دهيم. این را به یاد داشته باشید دوران تابستان بهترین فرصت برای آزمون و خطاست.

 dddddd

استاد حسین احمدی،کنکور آسان است

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.