قانون جذب، یعنی به هر چه می‌خواهید،‌ فکر کنید(بخش اول)

به اين جملات و شعرها با دقت و عمق معاني توجه كنيد و پيام پنهان در آن‌ها را دريابيد:

دوش با من گفت پنهان كارداني تيزهوش

وز شما پنهان نشايد كرد سر مي‌فروش

گفت آسان‌گير برخود كارها كز روي طبع  

سخت مي‌گيرد جهان بر مردمان سخت كوش

شعر بالا از حافظ است و به خصوص بيت دوم بيشتر مورد نظر ماست. معناي ظاهري و ساده اين بيت مي‌شود:دنيا و هستي از روي طبيعت و ذات خود براي كساني كه آن را سخت و پيچيده فرض مي‌كنند سختي و پيچيدگي بيشتري فراهم مي‌سازد و براي آن‌ها كه امورات را ساده و حل شدني و قابل عبور فرض مي‌كند شرايطي ساده و فارغ از هرگونه پيچيدگي و سختي مهيا مي‌سازد. يعني هرطوري كه با عالم و كاينات برخورد كني همان‌طور جواب مي‌گيري!


بازي زندگي عين بازي بومرنگ است، افكار، كردار و كلام ما با صحت و سقمي شگفت‌انگيز، دير يا زود به سوي خودمان بر مي‌گردد «فلورانس شين» .فكر نمايشي در دست تمرين است  «فرويد».ما هرچه هستيم نتيجه همان است كه فكرش را كرده‌ايم  «بودا»وهمين‌طور از حضرت علي (ع) كه نقل شده است كه:در امور زندگي خود تفكر كن، آرام باش، توكل كن و سپس آستين‌ها را بالا بزن؛ خواهي ديد كه خداوند زودتر از تو دست به كار شده است.و از همه زيباتر در قرآن كتاب مقدس مسلمانان آمده است:"و قال ربكم ادعوني استجب لكم" و پروردگار شما گفته است: مرا بخوانيد تا خواسته‌هايتان را برآورده نمايم."اكنون دوباره جملات بالا را يك ‌بار ديگر بخوانيد و آن نكته ظريف و طلايي پنهان در لابه‌لاي اين جملات را ببينيد! آن‌چه از اين جملات دريافتيد، همان قانون جذب يا قانون يقين است.

index


• قانون جذب چه مي‌گويد؟

قانون جذب به ما مي‌گويد كه در زندگي به همان چيزهايي مي‌رسيم كه بر روي آن‌ها تمركز مي‌كنيم و به آن انرژي مي‌دهيم. چه بخواهيم و چه نخواهيم به هر چيزي كه فكر كنيم در زندگي برايمان متجلي خواهد شد. به عبارت ديگر بر روي هر چيزي كه تمركز كنيم آن را به زندگيمان فرا خوانده‌ايم. همين فكر كردن و همين تمركزكردن روي آن‌ چيز باعث مي‌شود كه بلافاصله در بخشي از كاينات آن چيز واقعي شود! اين يعني ما انسان‌ها درونمان از يك قابليتي برخوردار است به نام قدرت تبديل فكر و نيت به اشيا و اتفاقاتي واقعي و فيزيكي!بيشتر افراد زماني كه در مورد قانون جذب مطالبي مي‌شنوند شگفت‌زده مي‌شوند. آن‌ها تصور مي‌كنند كه ايجاد حقيقي چيزهايي كه در ذهن مجسم مي‌كنند، كار عجيبي است.

 «من مي‌توانم هر كسي كه مي‌خواهم باشم. مي‌توانم هر كاري كه مي‌خواهم انجام دهم و به هر چيزي كه مي‌خواهم برسم» واقعاً فوق‌العاده است.من آمال و آرزوهاي زيادي دارم و تنها كاري كه بايد انجام دهم اين است كه با فكر كردن به آن‌ها از هستي بخواهم كه آن‌ها را در اختيار من بگذارد. هفته‌ها مي‌گذرد و فرد به چيزهايي كه خواسته نمي‌رسد. از خود مي‌پرسد پس چرا آرزوهايم برآورده نشدند؟ من آن‌ها را در ذهن خود به تصوير كشيدم.

پس چرا به آن‌ها نرسيدم؟ اين قانون جذب چه اشكالي پيدا كرده، من آرزوهايم را گفتم ولي عملي‌شدن آن‌ها را نمي‌بينم؛ آيا آرزوهايم زياد بودند و يا من نتوانستم آن‌ها را به خوبي سفارش دهم؟ اگر ما يك بار ديگر با دقت بيشتري معناي قانون جذب را بخوانيم، مي‌بينيم كه ما هر چيزي را كه به آن توجه كرده و بر روي آن تمركز كنيم به زندگي‌مان وارد مي‌شود، چه بخواهيم و چه نخواهيم! بنابراين چرا بياييم و توجه و انرژي‌مان را صرف فكر كردن به چيزهايي كنيم كه نمي‌خواهيم در زندگي‌مان وجود داشته باشند؟ اين كار بي‌‌معنايي است.

اما در دنياي واقعي اين اتفاق مي‌افتد و همه ما به چنين مسائلي فكر مي‌كنيم. به همين دليل است كه بعضي وقت‌ها در زندگي خود با مشكل مواجه مي‌شويم. زماني كه به دليل و نتيجه كارها نگاه مي‌كنيم، متوجه مي‌شويم كه دليل همان فكر ماست و نتيجه واقعيت زندگي است.قرن‌هاست كه فرمول موفقيت به شدت از دسترس ديگران دور نگه داشته شده و در اختيار تمام مردم دنيا قرار داده نشده است. اين راز قدرتمند «قانون جذب» نام دارد و انسان‌ها از آن در جهت دستيابي به اهداف، غلبه بر ترس‌ها، كسب شغل پردرآمد و دستيابي به يك زندگي كامل و موفق بهره جسته‌اند. در بخش های آینده به بیان مراحل کلیدی برای اجرای صحیح قانون جذب خواهیم پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.