قدرت ذهنی خود را با خوردن این دو ماده غذایی افزایش دهید

جدیدترین تحقیقات پژوهشگران حوزه تغذیه نشان می‌دهد که مصرف کاکائو و چای، قدرت ذهن را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می‌دهد. 

بر اساس نتایج پژوهش‌های اخیر، افرادی که بطور منظم کاکائو یا چای مصرف می‌کنند، در امتحانات و آزمون های مفهومی نمرات بالاتری می‌گیرند و قدرت عملکرد‌های ذهنی و ادراکی آنها نیز نسبت به کسانی که به خوردن این مواد عادت ندارند، به مراتب بیشتر است. 

در این تحقیقات، پژوهشگران دپارتمان فیزیولوژی، آناتومی و ژنتیک دانشگاه آکسفورد روی دو هزار و ۳۱ فرد سالمند در گروه سنی بین ۷۰ تا ۷۴ سال مطالعه کردند. آنها رابطه بین عملکرد ذهنی و مصرف کاکائو و چای را که مهم ترین مواد حاوی فلاوونوئیدها هستند، در این افراد مورد ارزیابی و آزمایش قرار دارند.شرکت کنندگان ابتدا پرسشنامه‌هایی را درباره عادات غذایی خود پُر کردند و پس از آن به درخواست محققان در آزمون های ذهنی شرکت کردند. 

gg

در سال های اخیر مطالعه روی نقش مواد مغذی در کاهش توانایی ذهنی ناشی از افزایش سن همواره مورد توجه دانشمندان بوده و این تحقیقات هم چنان رو به افزایش است.

میوه‌ها و نوشیدنی‌هایی چون چای، قهوه و کاکائو منابع غذایی اصلی حاوی پلی فنول‌ها هستند. پلی فنول‌های موجود در مواد غذایی در واقع فلاوونوئیدهایی هستند که بر اساس یافته‌های قبلی دانشمندان، نقش بسیار کلیدی و مهمی در جلوگیری از زوال عقل و اختلال حواس دارند.

نتایج این پژوهش در مجله «Nutrition» منتشر شده است.  با این حال دانشمندان توصیه می‌کنند این مواد خوراکی نیز در حد تعادل مصرف شوند، چرا که زیادروی در خوردن آنها می‌تـواند از سوی دیگر مشکلاتی برای سلامتی به همراه آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.