قدر تابستان را بدانید

اکنون که تابستان آمده است چه برنامه‌ای برای استفاده بهینه از آن برای خود تدارک دیده‌اید؟

همانگونه که می دانید برای موفقیت در کنکور مسیری پرفراز و نشیب پیش رو داری که باید از همین ابتدای کار مسیری را تا انتها برای خود ترسیم کنید. آیا بهتر نیست که به جای وقت تلف کردن‌ در تابستان به مطالعه با برنامه بپردازی و وارد میدان عمل شوید؟

با توجه به شناختی که از خود دارید می‌توانید در برنامه‌ریزی‌ تان پیش‌بینی کنید که در تابستان چه‌قدر می‌توانی مطالعه داشته باشی.البته برنامه و بودجه بندی آزمون های آزمایشی تابستانه هم در این مسیر می تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد.

standarized-test-

در هر ساعاتی از شبانه‌روز که احساس می‌کنید می‌توانی بهتر درس بخوانید و بازدهی بیش‌تری دارید به مطالعه‌ی درس‌های مهم‌تر اختصاص بدهید. با توجه به این‌که در تابستان وقت آزاد بسیاری دارید می‌توانی به مطالعه‌ی عمیق مطالبی بپردازید که در سال‌های گذشته در آن مباحث یادگیری ناقص داشته‌اید و به دلیل این‌که ذهنت نسبت به درس‌های سال گذشته آمادگی نسبی دارد با مطالعه و مرور آن‌ها مانع فراموشی مطالب خواهید شد.

هم‌چنین می‌توانید در این ایام با خلاصه‌برداری از مباحث گنجینه‌ای ارزشمند برای خود تدارک ببینید و در دوران نزدیک به کنکور سراسری از آن‌ها استفاده کنید. پس قدر تابستان را بدانید و با مطالعه در این ایام مهرماه را با آرامش بیش‌‌تری آغاز کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.