قدم به قدم با برنامه‌ریزی

معمولاً بعضی از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری، از برنامه‌ریزی گریزان‌اند و فکر می‌کنند بدون برنامه هم می‌توانند به هدفشان برسند و مسائل و مشکلات پیش رو را حل کنند.

همانطور که می دانید برنامه‌ریزی یکی از چالش‌های مهم در زندگی انسان‌هاست و فردی که از برنامه‌ریزی و دوراندیشی فاصله دارد بیش‌تر در بحران‌های روزمره غرق می‌شود.

با اولویت قرار دادن یک برنامه‌ی درست و تصمیم‌گیری به‌جا و قاطع می‌توان به موفقیت رسید.

121017_failing-to-plan-300x300

درواقع می توان گفت برنامه‌ریزی، آماده کردن مقدمات لازم برای رسیدن به هدف مورد نظر است و بدون داشتن یک برنامه دقیق و اصولی نمی‌توان از وقت و امکانات خود به‌خوبی استفاده کرد.

با نوشتن برنامه‌ی خود را ملزم به اجرای آن می‌کنید و این کار باعث می‌شود به سرعت وارد عمل شوید.البته بایستی این نکته مهم را همواره بخاطر داشته باشید که قبل از اقدام به نوشتن برنامه باید با دقت همه‌ی جوانب امر را بسنجید و روش برنامه‌ریزی را بدانید و روی آن تمرکز کنید. سپس اقدام به اجرای برنامه کنید.

اگر اواسط کار به نتیجه نرسیدید آن را اصلاح کرده و مجدداً برنامه را شروع کنید. هر مورد از برنامه را که انجام می‌دهید دو خط به صورت ضربدری بکشید تا بدانید که کار تمام شده و به سراغ مورد بعدی بروید. با برنامه‌ریزی درست و صحیح می‌توانید موفقیت خود را تضمین کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.