قصه پر غصه کنکور سراسری

قصه پر غصه کنکور، هر روز ابعاد تازه‌ای بخود می‌گیرد. بار روانی این آزمون پرتنش، نه تنها بر دانش‌آموزان، که تا مدتها بر گرده پدر و مادر خانواده ایرانی، سنگینی می کند. 

هر آنچه خانواده ها در ایام نزدیک به برگزاری کنکور، فضای روانی را همراه با آرامش برای فرزندان خود می خواهند، برخی از مسئولان، با اعلام نظرهای نسنجیده، سنگینی بار آزمون را بر  خانواده ها، دوچندان می کنند.

با ورود میهمان ناخوانده کووید ۱۹، بر اساس تصمیمات بالادستی، قرار بر این شد که برگزاری تجمعات، با نظر ستاد ملی کرونا باشد.

به عبارت دیگر، در ایام درگیر بودن جامعه با این ویروس منحوس، تصمیمات ستاد ملی کرونا، فصل الخطاب است. موضوعی که رهبر انقلاب، بارها بر آن صحه گذاشتند. 

در حالی که خانواده ها و دانش آموزان، با استرس کنکور دست و پنجه نرم می کنند، صداهای مختلف در باره برگزاری یا عدم برگزاری کنکور، به تنش میان خانواده ها، دامن زده است.

اعتبار و جایگاه مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد قانونگذاری کشور، بر کسی پوشیده نیست، اما ورود این نهاد به موضوع کنکور، قبل از اعلام تصمیم ستاد ملی کرونا، فاقد وجاهت است.

حال که قرار است آینده سازان ایران اسلامی، نتیجه سال ها تلاش خود را در کنکور سراسری نقد کنند، بر آحاد جامعه بخصوص مسئولان کشوری فرض است که فضای همراه با آرامش را برای فرزندان ایران زمین مهیا کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.