لطفاً سهم ما يادت نره!(نحوه مطالعه و جمع‌بندي دروس عمومي براي کنکور)-بخش دوم

از مهم‌ترين دلايل اهميت دروس عمومي در کنکور سراسری مي توان به موارد زير اشاره کرد:
 
1-    بيشتر داوطلباني که خود را براي آزمون سراسری آماده مي‌کنند، از زماني که تصميم به مطالعه مي‌گيرند، براي درس‌هاي اختصاصي خود برنامه‌ريزي کرده و زمان خوبي را براي اين درس‌ها در طي هفته در نظر مي‌گيرند. در واقع، بيشتر داوطلبان، به دليل اهميتي که براي دروس اختصاصي خود قايل هستند، سعي مي‌کنند که اين درس‌ها را به اندازه کافي مطالعه کرده و تا زمان برگزاري کنکور بخوبي ياد بگيرند. همين موضوع باعث مي‌شود تا رقابت در دروس اختصاصي در ميان داوطلبان هر زير گروه، بخصوص در ميان کساني که به رشته‌ها و دانشگاه‌هاي خوب فکر مي‌کنند، زياد باشد.
 
اما نکته بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد اینست که با وجود تلاشي که داوطلبان براي مطالعه دروس اختصاصي دارند، برخي از داوطلبان از دروس عمومي غافل مي‌شوند و اين اشتباه باعث مي‌شود تا کساني که دروس عمومي را بخوبي مطالعه کرده‌اند، وضعيت بهتري نسبت به ساير داوطلبان داشته باشند؛ پس اگر شما داوطلب عزيز در وقت باقي مانده به دروس عمومي با جديت بيشتري توجه نماييد، حتماً مي‌توانيد نتيجه بهتري از تلاش خود به دست آوريد.
 
make_it_better
 

2-    همان‌طور که همه شما عزيزان مي‌دانيد، شروع پاسخگويي به سؤالات آزمون سراسري با دروس عمومي است. اينکه هر داوطلب به چه ميزان از سؤالات عمومي پاسخ بگويد، تاثير بسيار زيادي بر روحيه او هنگام پاسخگويي به دروس اختصاصي مي‌گذارد. شايد الان به اين موضوع چندان فکر نکنيد يا اعتقادي به اين گفته نداشته باشيد، اما لازم است بدانيد که هر ساله برخي از داوطلبان، بخصوص داوطلباني که کوشش و تلاش زيادي کرده‌اند، به دليل يک شروع نه چندان خوب، روحيه خود را در آزمون سراسري تا حدودي از دست داده‌اند. گرچه اين موضوع به هيچ عنوان عموميت ندارد، اما اگر بتوانيد در مدت باقي مانده، وقت مناسبي را به عمومي‌ها اختصاص دهيد، حتماً خواهيد توانست که با نشاط و انگيزه بيشتري در اين آزمون به تست‌ها پاسخ دهيد.
 
3-    دروس عمومي به خاطر حفظي بودن و جنبه آسان تري که نسبت به برخي از دروس اختصاصي دارند، مي‌توانند سريع‌تر و راحت‌تر در ذهن داوطلبان بمانند. با توجه به اينکه داوطلبان زيادي وجود دارند که براي کسب يک رتبه خوب از قبل دروس عمومي را در برنامه‌ريزي خود گنجانده‌اند، شما مي‌توانيد با استفاده از اين ويژگي دروس عمومي و مطالعه آنها در اين مدت باقي مانده، درصدهاي قابل قبولي را در اين دروس کسب کنيد.

حالا که شما داوطلبان عزيز به اهميت دروس عمومي در کنکور پي برديد، لازم است که راهکارهايي را براي مطالعه اين دروس در روزهاي باقي مانده تا زمان برگزاري آزمون سراسري به کار ببريد که در بخش بعدی از این سلسله از مقالات به آنها اشاره خواهیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.