لطفاً سهم ما يادت نره!(نحوه مطالعه و جمع‌بندي دروس عمومي براي کنکور)-بخش اول

يکي از موضوعات بسیار مهمی که داوطلبان عزيز کنکوري خیلی به آن فکر مي‌کنند، نحوه مطالعه و جمع‌بندي دروس عمومي براي کنکور است.معمولاً دانش‌آموزان کنکوري درباره اينکه مطالعه درس‌هاي عمومي را از چه زماني شروع کنند، نيز دچار ترديد هستند و در اين مورد همه آنها يک نظر خاص ندارند.
 
اصولاً دو ديدگاه درباره زمان شروع مطالعه دروس عمومي وجود دارد: يک ديدگاه اين است که درس‌هاي عمومي درس‌هاي ساده‌اي هستند و در زمان خيلي محدود مي‌توان آنها را جمع کرد و به همين دليل، داوطلباني که اين ديدگاه را دارند مطالعه درس‌هاي عمومي را به هفته‌هاي آخر باقي‌مانده تا زمان برگزاري کنکور موکول مي‌کنند.
 
گروه ديگري از داوطلبان معتقدند با اينکه درس‌هاي عمومي، درس‌هاي ساده‌اي هستند و ما مي‌توانيم به راحتی درصد خيلي بالايي در اين درس‌ها کسب کنيم، اما لازم است که وقت مناسبي را در برنامه‌ريزي درسي خود به مطالعه آنها اختصاص دهيم. اين گروه از داوطلبان، معمولاً مطالعه دروس عمومي را از بهمن‌ماه يا حتي قبل از آن شروع کرده و تلاش مي‌کنند تا در هفته‌هاي پاياني باقي‌مانده تا زمان برگزاري کنکور، جمع بندي خوبي در اين دروس داشته باشند.
 
Prison-books

 
چه از گروه اول باشيد و چه دوم، فرقي نمي‌کند؛ مهم اين است که طبق نظر هر دو گروه، در اين روزهاي باقي مانده تا زمان برگزاري کنکور، بايد زماني را در برنامه‌ريزي درسي خود به دروس عمومي اختصاص داد. تجربه نشان داده است که در طول سال‌هاي اخير، معمولاً دانش‌آموزاني که نمره‌هاي خوبي مي‌آورند، به درس‌هاي عمومي به اندازه درس‌هاي اختصاصي و متناسب با آن درس‌ها بها مي‌دهند و براي آن وقت مي‌گذارند.
 
به این نکته مهم دقت کنيد که نه به اندازه و مساوي با درس‌هاي اختصاصي، ولي متناسب و اندازه درس‌هاي اختصاصي، براي درس‌هاي عمومي زمان بگذاريد. ما در اين سلسله از مقالات تصميم داريم تا با توجه به وضعيت هر دو گروه، بگوييم که چگونه مي توانيد در زمان باقي مانده تا برگزاري آزمون سراسري، مطالعه مفيد و مؤثري در اين دروس داشته باشيد. قبل از هر چيز بايد اشاره کنيم که دروس عمومي در آزمون سراسري شما نقش و اهميت خاصي دارند.در بخش بعدی از این سلسله از مقالات به بیان مهم‌ترين دلايل اهميت دروس عمومي در کنکور خواهیم پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.