مؤثرترين عادت‌هاى مطالعه (1)

دانش‌آموزان در دوران تحصيل خود با موضوعات مختلفى دست و پنجه نرم مي‌کنند. به دليل وجود مسائل مختلف و رنگارنگ در زندگي، متمرکز شدن بر روي مطالعه، کار سختي به نظر مي‌رسد؛ بنابراين اگر شما در حال تحصيل هستيد براي اين‌که سال به سال پيشرفت کنيد نياز به مطالعه خواهيد داشت. کليد طلايي مطالعه‌ي اثربخش, زياد خواندن يا باشتاب و تند خواندن نيست، بلکه مطالعه‌ي هوشمندانه است. با اين 10 عادت مؤثر و اثبات‌شده از اين به بعد مي‌توانيد هوشمندانه درس بخوانيد.

oper

 

چگونه به موضوع درس نزديک شويم؟

اغلب مردم به مطالعه به عنوان يک وظيفه و ضرورت نگاه مي‌کنند، نه يک کار لذت‌بخش و فرصتي براي پيشرفت و يادگيري!

پژوهشگران دريافتند که چگونگي انجام کار، درست به اندازه‌ي خود انجام کار اهميت دارد. طرز فکر مثبت براي داشتن يک مطالعه‌ي هوشمندانه بسيار مهم و ارزشمند است.

راه‌هاي کمک به بهبود طرز فکر شما در مطالعه:

همواره به موضوعات مثبت مثل مهارت‌ها، استعدادها و توانايي‌هاي خود فکر کنيد.

از فکر کردن به موضوعات نااميدکننده اجتناب کنيد. به جاي اين‌که مدام به خودتان بگوييد: «من آشفته‌ام، من فرصت کافي براي مطالعه و موفق شدن ندارم» اين جملات را با خودتان تکرار کنيد: «شايد کمى دير براي رسيدن به آن چيزى که مي‌خواهم شروع کرده باشم؛ اما همين الان براى رسيدن به هدفم شروع مي‌کنم. مطمئنم به سرعت به هدفم نزديک و نزديک‌تر مي‌شوم.» تکرار اين جملات کافي نيست. به اين جمله‌ها و به خودتان ايمان و باور قلبی کامل داشته باشيد.

به جاي اين‌که مدام به خودتان بگوييد: «من نمي‌توانم» يک بار از خودتان بپرسيد: «براي پيشرفتم چه کارهايي مي‌توانم انجام دهم؟»

هيچ وقت و تحت هیچ شرایطی خودتان را با ديگران مقايسه نکنيد. اين کار جز احساس عدم رضايت هيچ نتيجه‌اي نخواهد داشت. کافي است از ديروز خودتان بهتر باشيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.