مؤثرترین عادت‌های مطالعه (6)


دانش‌آموزان در دوران تحصيل خود با موضوعات مختلفى دست و پنجه نرم مي‌کنند. به دليل وجود مسائل مختلف و رنگارنگ در زندگي، متمرکز شدن بر روي مطالعه، کار سختي به نظر مي‌رسد؛ بنابراين اگر شما در حال تحصيل هستيد براي اين‌که سال به سال پيشرفت کنيد نياز به مطالعه خواهيد داشت. کليد طلايي مطالعه‌ي اثربخش, زياد خواندن يا باشتاب و تند خواندن نيست، بلکه مطالعه‌ي هوشمندانه است. با اين 10 عادت مؤثر و اثبات‌شده که ما در این سلسله مقالات به شما معرفی می کنیم از اين به بعد مي‌توانيد هوشمندانه درس بخوانيد.

6.خودتان را امتحان کنید.

گاهی اوقات خیلی خوب درس را مطالعه می‌کنید و مثال‌ها و تمرین‌های کتاب را به طور کامل حل می‌کنید؛ اما در جلسه‌ی امتحان،آزمون آزمایشبی و یا کنکور ، سؤال‌ها برای‌تان سخت و ناآشنا به نظر می‌رسد. این موضوع ممکن است برای‌تان بارها و بارها پیش آمده باشد. چاره چیست؟

Examine0

چیزی که واضح است این است که شما نیاز دارید سوالات بیش‌تری حل کنید و به سراغ تمرین‌های بیش‌تر بروید. این نمونه‌سؤالات اضافه به شما دید خوبی برای امتحان می‌دهند. می‌توانید با جهت فکری طراحان مختلف آشنا شوید و مباحثی را که از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند شناسایی کنید. باید بارها و بارها خود را در یک مبحث خاص مورد آزمایش قرار دهید تا بتوانید همه‌ی تیپ‌های متنوع آن مبحث را با تسلط کافی حل کنید. حتی شاید لازم باشد آزمون‌های قبلی را بارها و بارها مرور کنید و از خودتان امتحان بگیرید.

پس از مطالعه‌ی هر فصل، حتما سعی کنید برای تسلط بیش‌تر بر روی مبحث مورد مطالعه از خودتان آزمون بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.