مؤسسات کنکور و دغدغه کنکوري ها(بخش اول)

وقتي حرف کنکور به ميان مي‌آيد، داوطلبان، کارهاي مختلفي براي موفقيت در اين آزمون مهم و سرنوشت ساز در نظر مي گيرند. در حال حاضر و با وجود افزايش دانشگاه‌ها، قبولي در رشته‌هاي بسيار خوب و دانشگاه‌هاي عالي به يکي از دل مشغولي‌هاي اصلي بيشتر داوطلبان آزمون سراسری تبديل شده است.
 
گروهي به برنامه ریزی خوب، عده‌اي به گردآوري منابع تستی و جزوه هاي عالي و کامل،  و گروهي به نحوه مطالعه و … فکر مي‌کنند تا بتوانند از وقت و توان خود، بهترين استفاده را ببرند. عده‌اي هم در اين ميان، براي هر چه بهتر شدن وضعيت خود، تصميم مي‌گيرند تا از کلاس‌هاي تقويتي کنکور استفاده کنند. بيشتر داوطلبان عزيز فکر مي‌کنند که يکي از راه‌هاي ورود به دانشگاه، شرکت در کلاس‌هاي آموزش خصوصي يا کلاس‌هاي جمعي در مؤسسه‌ها يا مراکز آموزشي مختلف است، و اگر از اين مؤسسات و خدمات آنها استفاده نکنند، نمي‌توانند در آزمون سراسري رتبه خوبي کسب کنند.
 
پس ‌از انتخاب و تصميم خانواده‌ها به اينکه هزينه‌هايي را براي اين موضوع در نظر بگيرند، نوبت به انتخاب آموزشگاه معتبر و استادان حرفه‌اي مي‌رسد. نکته‌اي که در اینجا از اهميت بسیار زیادی برخودار است اين است که اصلاً اين کلاس ها ضرورت دارد يا نه و تا چه اندازه مي‌تواند براي داوطلبان، مفيد و کمک کننده باشد.

 

 با توجه به اينکه فصل تابستان، دوران اوج و تکاپوي داوطلبان براي شرکت در کلاس‌هاي تقويتي کنکور است و تبليغات و هياهوي گسترده‌اي هم در ميان مؤسسات مختلف براي برگزاري اين کلاس‌ها برپاست، در اين مقاله مي‌خواهيم درباره کلاس‌هاي کنکور و فوايد و مشکلات آنها با شما عزيزان صحبت کنيم.قبل از اينکه در کلاس هاي تقويتي کنکور شرکت کنيد، حتماً به نکات زير با دقت هرچه تمامتر توجه داشته باشيد:
 
images

1-    کنکور، آزموني غير عادي نيست
 
وقتي صحبت کنکور به ميان مي‌آيد، برخي از داوطلبان دچار استرس و اضطراب زيادي مي‌شوند و همين استرس باعث مي‌شود که آنها براي موفقيت در کنکور، هر راهي را که به ذهنشان مي‌رسد امتحان کنند. البته کوشا بودن و تلاش کردن و به کار بستن راه‌هاي مختلف براي آمادگي در کنکور، اصلاً بد نيست؛ به شرط اينکه اين راه‌ها کمک کننده و مفيد باشد.
 
يکي از کارهايي که اين داوطلبان با تقليد از برخي ديگر از داوطلبان انجام مي دهند همين شرکت در کلاس هاي کنکور است. به ياد داشته باشيد که کنکور، يک آزمون عادي، مانند هر آزمون ديگر است و مهم‌ترين کاري که بايد براي موفقيت در آن انجام دهيد اين است که تلاش کنيد و پشتکار به خرج دهيد. اگر پشتکار و تلاش و برنامه نداشته باشيد، هيچ کلاس کنکوري نمي تواند شما را به هدفتان برساند؛
 
پس مهره اصلي در اين ميانه، خود شما هستيد و باور اينکه مي توانيد موفق شويد؛بنابراين، به خداون توکل کنید و باورتان را تقويت کنيد و به همه راه‌هايي که شما را براي رسيدن به هدفتان کمک مي‌کند، به خوبی فکر کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.