مؤسسات کنکور و دغدغه کنکوري ها(بخش دوم)

2- به زماني که اين کلاس ها از شما مي گيرد، توجه کنيد
 
سالي که هر يک از شما داوطلبان عزيز در آن کنکور مي‌دهيد، سالي بسيار مهم و تعیین کننده براي مطالعه و آمادگي براي آزمون سراسري است؛ به گونه‌اي که بايد بهترين استفاده را از اين زمان براي شرکت در يک آزمون عالي و مثال زدني ببريد. يکي از کارهايي که در این بازه زمانی بخشي از وقت شما را خواهد گرفت رفتن به کلاس‌هاي تقویتی کنکور است.
 
علاوه بر اينکه زمان در نظر گرفته شده براي کلاس، مهم است، وقتي را که شما صرف رفت و آمد و استراحت بعد از کلاس مي‌کنيد نيز اهميت بسیار زیادی دارد. يکي از موضوعاتي که قبل از رفتن به کلاس‌هاي کنکور بايد بخوبي به آن فکر کنيد اين است که آيا با توجه به وقت و زماني که مي‌گذاريد، مي‌توانيد از اين کلاس‌ها بهره کافي ببريد. در واقع بايد بررسي کنيد و ببينيد که آيا نمي‌توانيد با صرف همين زمان در منزل، درس مورد نظر را مطالعه کنيد. به طور خلاصه، وقت خود را درنظر بگيريد و پس از مشورت کافی بسنجيد که رفتن به اين کلاس ها با توجه به وقتي که مي‌گذاريد درست است يا نه.
 
images
 

 
3- هزينه صرف شده براي اين کلاس‌ها را در نظر بگيريد
 
يکي از کارهايي که شما عزيزان، قبل از ثبت‌نام در کلاس‌هاي کنکور حتما بايد در نظر بگيريد اين است که چه ميزان هزينه را براي اين کلاس‌ها بايد صرف کنيد. آيا صرف اين هزينه لازم است يا نه و اصلاً اگر شما به اين کلاس‌ها نرويد، نمي‌توانيد با مطالعه در خانه يا کمک گرفتن از دوستان يا کتاب‌هاي کمک آموزشي استاندارد به هدف مورد نظرتان برسيد؟
 
حقيقت امر اين است که، بسته به مؤسسه و درس مورد نظر، هزينه هاي مربوط به کلاس هاي تقويتي کنکور براي بسياري از خانواده سرسام آور و زياد است. صرف نظر از خانواده‌هاي مرفه، تعداد بسيار زيادي از خانواده هايي که فرزند کنکوري دارند، به سختي مي‌توانند از عهده چنين هزينه‌هاي برآيند؛ با اين همه، خانواده‌ها وقتي احساس مي‌کنند که تنها راه موفقيت فرزندانشان استفاده از اين کلاس‌هاست، با هر سختي و با صرفه‌جويي از همه هزينه‌‌‌هاي ضرور و غيرضرور، شهريه مورد نظر اين مؤسسات را فراهم مي‌کنند؛
 
به اين خاطر که همه پدر و مادرها آرزو دارند که فرزندانشان در بهترين رشته و دانشگاه قبول شوند و براي اين هدف از انجام هر کاري از جمله پرداخت هزينه های  سرسام‌آور اين گونه کلاس‌ها نيز ابايي ندارند؛ اما اين شما داوطلب عزيز هستيد که بايد با سنجيدن تمام جوانب امر و شرايط موجود ، بهترين و منطقی ترین تصميم را بگيريد؛ اينکه اين کلاس‌ها با توجه به هزينه‌اي که صرف مي‌کنيد چقدر لازم به نظر مي‌رسد و آيا به صورت ديگر نمي‌توانيد مطالعه کاملي داشته باشيد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.