ماه خدا، ماه تغییرات مثبت

ماه پرخیر و برکت رمضان فرا رسید. هر کدام از ما به تعداد سال‌های عمرمان این ماه را تجربه کرده‌ایم و تفاوت عجیب و حس مثبت آن را با تمام وجود درک کرده‌ایم. تقارن این ماه با آغاز تابستان را باید به فال نیک گرفت. این ماه، ماه تغییرات مثبت است. هر سال 11 ماه را طبق روالی همیشگی و عادی پشت سر می‌گذاریم؛ اما این یک ماه، خیلی خاص است. بیدار شدن در دل شب، روزه‌داری و احساس سبکی، جهت‌گیری مثبت رفتار مردم جامعه و خیلی چیزهای دیگر باعث می‌شود تا ما هم در ماه رمضان به فکر تغییر و تحول بیفتیم.

لازم است که دانش‌آموزان و به طور کلی افرادی که به نوعی در حال تلاش و مطالعه هستند، در ماه رمضان انعطاف‌پذیری ذهن و جسم خود را در بوته‌ی آزمایش قرار دهند و ببینند تا چه حد آمادگی ایجاد تغییر در زندگی خود را دارند. بهتر است که پس از صرف سحری و در پرانرژی‌ترین دقایق روز، یعنی زمان طلوع خورشید، مطالعه آغاز شود و بیش‌ترین میزان استراحت و خواب روزانه به ساعات بعدازظهر و پیش از اذان مغرب موکول شود. بی‌شک این تلاش یک‌ماهه موجب ایجاد یکی از بهترین عادت‌ها، یعنی سحرخیزی در دانش‌آموزان خواهد شد که می‌توان از این عادت خوب در تمام طول سال بهره برد.

توصیه‌ی من این است که در طول روز درس‌های ساده و حفظی مانند درس‌های عمومی را که انرژی کم‌تری از ذهن و جسم می‌گیرند مطالعه کنید و درس‌هایی را که ماهیت فکری و تحلیلی دارند در ساعت‌های پس از افطار بخوانید.همواره این نکته مهم و کلیدی را به یاد داشته باشید که ساعت‌های خواب طبق عادت همیشگی ما تنظیم شده‌اند و تغییر این عادت همیشگی در ماه رمضان می‌تواند سرشار از موج‌های مثبت و موفقیت آمیز برای ما باشد. 

gggg

استاد حسین احمدی،کنکور آسان است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.