محکم و استوار تا قله موفقیت

در این ایام پرمشغله‏ ی مطالعه و درس خواندن برای کنکور، هر داوطلب به طریقی راه خود را پیش می‏برد. بسیارند کسانی که تنها به انتهای این راه می‏اندیشند و با تمام توان، تلاش خود را صرف مطالعه‌ی صحیح و به موقع درس‌ها می‌کنند.

متأسفانه عده‏ ای از داوطلبان و حتی رتبه‏ های برتر به صورت مقطعی و موضعی، دچار بی‏ انگیزگی‏، دلسردی و خستگی روحی می‏شوند. در بیش‌تر اوقات این حالات موقتی بوده و داوطلب پس از گذشت یک تا چند هفته، روند مطالعه‌ی طبیعی خود را بازمی‏یابد و به اصطلاح دوباره موتورش روشن می‏شود!

index

تنها نکته ‏ای که در این بین به صورتی مشهود جلوه می‏کند، زمان بسیار گرانبهایی است که در این مدت از دست داده است؛ بنابراین هرگاه دچار این حالات شدید، به سرعت با خود بیندیشید: «من که می‏خواهم دوباره به روند مطالعه‌ی طبیعی خود بازگردم پس چرا به خود اجازه‏ی این دلسردی‏ها را بدهم و وقتم را هدر دهم؟»

به این نکته بسیار مهم و کلیدی توجه کنید که در این ایام، رقبای اصلی شما در آزمون سراسری هم‌چنان با جدیت به کار خود ادامه می‏دهند، در صورتی که شما عقب می‏مانید. پس، از این آفت زمان دوری کنید.

با توکل بر خداوند و با انگیزه و روحیهبالا به هدف متعالی خود فکر کنید. در صورت لزوم از تفریحات کوتاه‌مدت برای رفع این خستگی‏ های روحی استفاده کنید؛ اما فراموش نکنید که هرگونه از دست رفتن زمان را باید جبران کنید. شما کنکوری‏ ها و بسیار شنیده‏ اید که می‏گویند:

رهرو آن نيست كه گه تند و گهي خسته رود                      رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.