محکم و استوار تا قله موفقیت

در این ایام پرمشغله‏ درس خواندن برای کنکور، هر داوطلب به طریقی راه خود را پیش می‏برد. بسیارند کسانی که تنها به انتهای این راه می‏اندیشند و با تمام توان، تلاش و کوشش خود را صرف مطالعه‌ی صحیح و به موقع درس‌ها می‌کنند.

متأسفانه عده‏ای از داوطلبان و حتی رتبه‏های برتر به صورت مقطعی و موضعی، دچار بی‏انگیزگی‏، دلسردی و خستگی روحی می‏شوند. در بیش‌تر اوقات این حالات موقتی بوده و دانش آموز و بخصوص داوطلب کنکور پس از گذشت یک تا چند هفته، روند مطالعه‌ی طبیعی خود را بازمی‏یابد و به اصطلاح دوباره موتورش روشن می‏شود! تنها نکته‏ ای که در این بین به صورتی مشهود و آشکار جلوه می‏کند، زمان گرانبهایی است که در این مدت از دست داده است؛

time6

بنابراین هرگاه دچار این حالات شدید، به سرعت با خود بیندیشید: «من که می‏خواهم دوباره به روند مطالعه‌ی طبیعی خود بازگردم پس چرا به خود اجازه‏ی این دلسردی‏ها را بدهم و وقتم را هدر دهم؟»

توجه کنید که در این ایام، رقبای اصلی شما هم‌چنان با جدیت به کار خود ادامه می‏دهند، در صورتی که شما عقب می‏مانید. پس، از این آفت زمان دوری کنید. با انگیزه و با روحیه به هدف متعالی خود فکر کنید. در صورت لزوم از تفریحات کوتاه‌مدت برای رفع این خستگی‏های روحی استفاده کنید؛ اما فراموش نکنید که هرگونه از دست رفتن زمان را باید جبران کنید. شما کنکوری‏ها و حتی دبیرستانی‏ها بارها و بارها این بیت مشهور و زیبا را شنیده ‏اید که می‏گویند:

رهرو آن نيست كه گه تند و گهي خسته رود                      رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.