مصاحبه با رتبه ۱۶ کنکور تجربی ۹۹: تلاش پیوسته و داشتن هدف، رمز موفقیت من است(بخش ۱ از ۲)

همه‌ساله در اواسط تابستان و همزمان با اعلام نتایج کنکور شور و ولوله‌ای در میان دانش‌آموزان و مردم برای مطلع شدن از نتایج کنکور به راه می‌افتد، امسال و به‌دلیل انتشار ویروس کرونا کنکور سراسری دیرتر از موعد همیشگی برگزار و نتایج نهایی طی چند روز گذشته اعلام شد.

به سراغ یکی از دورقمی‌های کنکور تجربی چهارمحال‌وبختیاری در کنکور امسال رفته و چندکلامی با او هم‌صحبت شدم، جسارت و کلام زیبای این دانش‌آموز و البته دانشجوی فردا برایم جالب و مثال‌زدنی بود، با خود گفتم همین قاطع بودن در کلام، نشان از عزم راسخ  او دارد،  قطعا صحبت کردن با این سخت‌کوشان نیز به خودی خود لذت‌بخش بوده و حس امیدواری و روحیه مثبت را در انسان تقویت می‌کند.

علی شیخی روستازاده‌ای از دیار ارجنک متولد سال ۸۱، بزرگ‌شده و ساکن شهر شهرکرد است که در دبیرستان تیزهوشان درس خوانده و رتبه ۱۶ منطقه دو کنکور تجربی امسال را از آن خود کرده است.  

این دانش‌آموز نخبه در گفت‌وگو با ایسنا با بیان خبر قبولی خود در رشته پزشکی در دانشگاه تهران، اظهار کرد: از کلاس هفتم تا سال دوازدهم در مدرسه تیزهوشان شهرکرد تحصیل کردم، باید بگویم بودن در فضایی رقابتی مانند مدرسه تیزهوشان و برخورداری از معلمانی توانمند تقویت‌کننده اراده دانش‌آموز است.

وی افزود: از همان ابتدا در ذهن خود رشته پزشکی را برای آینده شغلی انتخاب کردم، به‌طوری که در جایی برای خود یادداشت کردم  که به یاری خدا رتبه کمتر از ۲۰ کنکور را بدست می‌آورم، در این راه جانانه تلاش کرده و به آن نیز رسیدم.

شیخی با اشاره به اینکه در کنار تحصیل نیز تفریحات خود را انجام می‌داده است، افزود: در فاصله زمانی تابستان تا بهمن‌ماه سال گذشته یعنی تا پیش از شیوع ویروس کرونا دو بار به مسافرت رفتم، در مهمانی‌ها شرکت می‌کردم، در فضای مجازی نیز بودم، اما همیشه مدیریت در زمان و جدیت در کار مدنظرم بود.

وی در خصوص خانواده خود و نقش آنان در این موفقیت بیان کرد: شغل پدر آزاد و مادر خانه‌دار است و تنها یک خواهر دارم، اصالت خانوادگی ما نیز به روستای ارجنک از توابع شهرستان شهرکرد برمی‌گردد، خانواده یک واحد جداگانه را برای مطالعه من اختصاص دادند، یک جمله می‌توانم بگویم که پدر و مادر من از هیچ کمکی برای موفقیت بنده دریغ نکرده و همه شرایط را برایم مهیا کردند، در لحظات ناامیدی نیز نقش معنوی خانواده و انگیزه دادن آنان بسیار کمک‌کننده بود.

gg

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.