مقابله با اتلاف وقت در دوران آمادگی برای کنکور

 فقط همين يک برنامه را نگاه مي‌کنم و بعد مي‌روم سر درسم. شايد باور نکنيد، اما تمام مدتي که در خانه بودم، اين يک جمله را به خودم  مي­گفتم و آخر هم سر درسم نرفتم!جالب اين است که بي‌مزه‌‌ترين و به قول معروف آبکی ترین برنامه­ هاي تلويزيون برايم جذاب شده بود!

انگار مرا با قوي‌ترين چسب موجود، محکم روبروي تلويزيون چسبانده بودند و موظف بودم که تمام برنامه‌ها را تماشا کنم؛ برنامه‌هايي که در حالت عادي و وقتي تکليف درسي نداشتم، نيم نگاهي هم به آنها نمي‌انداختم. اگر هم پدر يا مادرم تذکر مي‌دادند، قهر مي‌کردم و مي‌گفتم خودم بزرگ شدم و صلاح کار خودم را مي‌دانم، و در نتيجه، مهم­ترين  دوراني که بايد مطالعه مي‌کردم، وقتم را به بطالت گذراندم.

index

براي همين به داوطلبان کنکور سراسری پيشنهاد مي‌دهم که به هيچ وجه تلويزيون را بدون هدف روشن نکنند و بعد از اتمام برنامه مورد نظر خود (که آن هم يک يا دو برنامه انتخاب شده از بين تمام برنامه‌هاست)، بسرعت تلويزيون را خاموش کنند و به محل مطالعه خود برگردند.
 
نکته مهم دیگر در این رابطه این است که بهتر است که داوطلبان از ديدن برنامه‌هاي هيجان‌انگيز يا سريال‌هاي دنباله‌دار بپرهيزند و به برنامه‌هاي کوتاه طنز با توجه به نکات ذکر شده بالا بپردازند.
 
راستي برخي از بچه‌ها که خود بنا به دلايلي که اغلب آنها هم ناشی از تبلی و بی برنامگی خود آنهاست، مطالعه نمي‌کنند، براي کاهش اضطراب و استرس خود سعي مي‌کنند که زمان دوستانشان را با کشاندنشان  به پاي تلفن و موبایل تلف کنند؛ پس در بازه زمانی آمادگی برای آزمون سراسری بايد کاملا مواظب تلفن و موبایل هم نيز بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.