مهندسی منابع مطالعاتی،یک تصمیم مهم

یکی از مهم‌ترین و کلیدی ترین تصمیم‌‌گیری‌ها در فرایند درس خواندن و مطالعه، انتخاب منبع مطالعاتی کمک‌آموزشی مورد نیاز خاص هر درس در هر بازه‌ی زمانی متفاوت از مسیر آمادگی برای کنکور سراسری است.

اگر دانش‌آموز و داوطلب کنکوری نتواند از بین منابع مختلفی که دارد،تصمیم درستی بگیرد دچار سردرگمی می‌شود و بدین ترتیب زمان را براحتی هم از دست می‌دهد. با شروع نیم‌سال دوم و حتی در هر بازه‌ی زمانی مانند عید نوروز و نیز بازه‌ی امتحانات یکی از مهم‌ترین کارها مهندسی منابع مطالعاتی است.

childengineer-175494195

مهندسی منابع مطالعاتی به دانش‌آموز کمک می‌کند که بر اساس نتایج کارنامه‌های مدرسه و آزمون آزمایشی و نیز موقعیت زمانی خاصی که در آن قرار دارد منابع را پاکسازی و اصلاح کند و یک یا دو منبع خاص در هر درس را برای خودش انتخاب کند و متوجه شود که تعدد کتاب موفقیت نمی‌آورد بلکه هرچه دقیق‌تر و متمرکزتر مطالعه کند موفق‌تر است.

به عبارت ساده تر برای منابع‌تان تعادل داشته باشید. برخی از دانش‌آموزان تعداد زیادی کتاب در کتابخانه دارند اما این کار هم درست نیست. شما با تعدد کتاب موفق نمی‌شوید بلکه هر چقدر دقیق و متمرکز درس بخوانید بیشتر نتیجه می‌گیرید.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.