موفقیت، پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن!(بخش دوم)

هر سال، داوطلبان زیادی در آزمون سراسری شرکت می‌کنند و از میان این جمع پر شمار، فقط گروهی خاص به خواسته و هدف خود، که ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان است، نایل می‌شوند. در واقع، این عده به طور کامل به هدف خود رسیده و پیروز می‌شوند.
 
با توجه به اینکه در حال حاضر، عده بسیار زیادی از شما داوطلبان گرامی، مشغول مطالعه برای یک حضور موفق در آزمون سراسری سال ۹۷ هستید، در این مقاله لازم دیدیم تا از راه‌های موفقیت و پیروزی در این آزمون با شما صحبت کنیم تا با توجه به این موارد و عمل به آنها، در همین مراحل اولیه کار بتوانید موفق شده و به هدفتان برسید. برای موفقیت در این آزمون، حتماً موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:
 
index

 
۳- تمرکز کنید
از عوامل بسیار مؤثر برای افزایش بهره‌وری در مطالعه و درک بهتر درس‌ها و موفقیت در تحصیل، داشتن تمرکز حواس به هنگام مطالعه است؛ یعنی فرد این توانایی را در خود ایجاد کند که با اختیار و توجه، دقت خود را روی موضوع یا کاری که انتخاب کرده، با میل و اراده متمرکز کند و از توجه به سایر موضوعات و کارها خودداری کند.
 
برای ایجاد تمرکز حواس، باید عواملی را که مانع از تمرکز می‌شوند، شناخت و در جهت رفع آنها اقدام کرد. از جمله این عوامل می‌توان به بی‌علاقگی به موضوع مورد مطالعه، ناهماهنگی اراده و تخیل، مشغول بودن ذهن و … اشاره کرد.
 
۴- برنامه ریزی کنید
کمتر شخصی را می‌توان یافت که بدون برنامه‌ریزی، به موفقیت رسیده باشد. برنامه‌ریزی، جزو قدم‌های اصلی و اولیه موفقیت است و بدون آن، رسیدن به هدف، دشوار است. برای آماده شدن به منظور یک حضور مطلوب در آزمون سراسری نیز، برنامه‌ریزی در قالب برنامه‌های کوتاه مدت و درازمدت، امری لازم است؛
 
پس برای موفقیت در آزمون سراسری، یک برنامه روزانه، هفتگی، ماهیانه و بلند مدت داشته باشید و برای عمل به آن، با تمام وجودتان تلاش کنید. اگر جزو افرادی باشید که از ابتدا کارهای خود را با بی‌نظمی و بدون برنامه انجام می‌داده‌اید، شاید در ابتدا عمل به برنامه تدوین شده سخت باشد، اما کم کم خواهید دید که چقدر راحت می‌توانید با برنامه، درس خوانده و موفق شوید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.