موفقیت، پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن!(بخش سوم)

هر سال، داوطلبان زیادی در آزمون سراسری شرکت می‌کنند و از میان این جمع پر شمار، فقط گروهی خاص به خواسته و هدف خود، که ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان است، نایل می‌شوند. در واقع، این عده به طور کامل به هدف خود رسیده و پیروز می‌شوند.
 
با توجه به اینکه در حال حاضر، عده بسیار زیادی از شما داوطلبان گرامی، مشغول مطالعه برای یک حضور موفق در آزمون سراسری سال ۹۷ هستید، در این مقاله لازم دیدیم تا از راه‌های موفقیت و پیروزی در این آزمون با شما صحبت کنیم تا با توجه به این موارد و عمل به آنها، در همین مراحل اولیه کار بتوانید موفق شده و به هدفتان برسید. برای موفقیت در این آزمون، حتماً موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:
 
index

۵- هدف خود را تعیین کنید
برنامه‌ریزی صحیح، هنگامی امکان پذیر است که هدف، بخوبی تعیین و تعریف شده باشد؛ ضمن آنکه باید تصویر روشنی از آن هدف وجود داشته باشد تا کارها و تلاش‌های لازم در راستای رسیدن به آن، به نتیجه برسد. اهداف می‌توانند بلند مدت و کوتاه مدت باشند و حتی هدف کوتاه مدت را می‌توان به گام‌های کوچک‌تر تقسیم کرد؛
 
مثلاً اگر هدف بلند مدت، قبولی در رشته خاص در دانشگاهی خاص است، می‌توان هدف کوتاه مدت را مطالعه درست و کامل دروس در پایان هر سه ماه دانست و گام های کوچک را مطالعه هفتگی، روزانه و حتی مطالعه بخشی از دروس بر شمرد.
 
۶- خیال پردازی کنید
جیمز آلن می‌گوید: «خیالی که شما در ذهنتان آن را می‌ستایید و ایده آلی که در صدر قلبتان می‌نشانید، همان چیزی است که زندگی‌تان را با آن می‌سازید و تبدیل به همان می‌شوید.» برای موفق شدن، باید به موفقیت فکر کنید، و فقط از راه تعمق در موفقیت است که می‌توانید آرزوی موفق شدن را خلق کنید.
 
این نکته مهم را همواره بخاطر داشته باشید که باید خیال واضحی از آنچه که دوست دارید آن را به دست آورید، داشته باشید. این آرزو و خواسته، باید شما را از پا درآورد. اگر این آرزو شما را از پا درآورد، بالاخره روزی تحقق خواهد یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.