موفقیت، پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن!(بخش چهارم)

هر سال، داوطلبان زیادی در آزمون سراسری شرکت می‌کنند و از میان این جمع پر شمار، فقط گروهی خاص به خواسته و هدف خود، که ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان است، نایل می‌شوند. در واقع، این عده به طور کامل به هدف خود رسیده و پیروز می‌شوند.
 
با توجه به اینکه در حال حاضر، عده بسیار زیادی از شما داوطلبان گرامی، مشغول مطالعه برای یک حضور موفق در آزمون سراسری سال ۹۷ هستید، در این مقاله لازم دیدیم تا از راه‌های موفقیت و پیروزی در این آزمون با شما صحبت کنیم تا با توجه به این موارد و عمل به آنها، در همین مراحل اولیه کار بتوانید موفق شده و به هدفتان برسید. برای موفقیت در این آزمون، حتماً موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:
 
index

 
۷- جرات داشته باشید و خود را باور کنید
دیل کارنگی می‌گوید: «کسی به بعیدترین نقطه می‌رسد که می‌خواهد کاری را انجام دهد و جرات انجامش را دارد. قایق اطمینان از ساحل دور نمی‌شود.» آیا جرات انجام کارهای غیرممکن را دارید؟ هیچ وقت نباید در زندگی‌تان، زمانی باشد که شما سعی بر انجام غیرممکن‌ها نداشته باشید. غیرممکن‌ها هستند که شما را پرورش می‌دهند و به شما آن چیزی را نشان می‌دهند که باید به آن تبدیل شوید.
 
بسیاری از داوطلبان، وقتی حرف آزمون سراسری و آزمون به میان می‌آید، خود را دست کم می‌گیرند و موفقیت در رشته‌ها و دانشگاه‌های خوب را در حد خود نمی‌دانند و یا از مطالعه و یادگیری بعضی از مباحث سخت نگرانند یا احساس می‌کنند آن طور که باید و شاید، مطالعه و آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون ندارند. همین ترس و افکار منفی باعث می‌شود تا فرد، خود را پایین‌تر و کمتر از حدی تصور کند که هست یا می‌تواند باشد، و به این صورت برای موفقیت تلاش نمی‌کند.
 
شروع کنید و جرات داشته باشید و از دایره آسایش و راحتی خود دورتر بروید و خودتان را رشد دهید. میزان کاری را که انجام می‌دهید، افزایش دهید و انتظاراتتان را بیشتر نمایید و قوه تصور و خیالتان را تقویت کرده و به توانایی‌ها و قابلیت‌های خود اطمینان نموده و آنها را باور کنید. باز هم تکرار می‌کنیم: باور کنید که می‌توانید.
 
۸- متعهد و وفادار باشید
ماریو آندرتی می‌گوید: «آرزو، کلید انگیزه است، ولی اراده و تعهد است که موجب پی‌گیری مداوم هدفتان می‌شود؛ تعهد به برتری که شما را قادر می‌سازد به موفقیتی که به دنبالش هستید برسید.» آیا اراده دارید؟ فرد مصمم بیشتر از هزاران فرد بی‌علاقه، موفق می‌شود. آرزو، اراده و تعهد، از لحاظ استراتژیک، شما را در موقعیت موفقیت قرار می‌دهند.
 
بسیاری از داوطلبان هدف دارند و خوب برنامه‌ریزی می‌کنند، اما وقتی زمان عمل فرا می‌رسد، یا اصلاً اهل عمل نیستند یا اینکه کم کم دست از تلاش بر می‌دارند. اگر به هدف خود متعهد و وفادار نباشید، بمرور انرژی و توان لازم را برای رسیدن به آن هدف، از دست خواهید داد. برای هر یک از ما اتفاق می‌افتد که روزهایی ناامید شده و دست از کار بکشیم و خسته یا بیمار شده و نتوانیم تلاش کافی داشته باشیم و انرژی ما برای مدتی تحلیل رود.
 
این موضوع مهم نیست؛ مهم این است که بتوانیم خود را از این شرایط بیرون آورده و دوباره تلاش کنیم. برای انجام این کار نیز لازم است که پیوسته اهداف خود را در منظر چشمانمان تجسم کرده و به خود یادآوری کنیم که برای رسیدن به هدفمان باید تلاش و کوشش نماییم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.