موفقیت، پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن!(بخش پنجم)

هر سال، داوطلبان زیادی در آزمون سراسری شرکت می‌کنند و از میان این جمع پر شمار، فقط گروهی خاص به خواسته و هدف خود، که ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان است، نایل می‌شوند. در واقع، این عده به طور کامل به هدف خود رسیده و پیروز می‌شوند.
 
با توجه به اینکه در حال حاضر، عده بسیار زیادی از شما داوطلبان گرامی، مشغول مطالعه برای یک حضور موفق در آزمون سراسری سال ۹۷ هستید، در این مقاله لازم دیدیم تا از راه‌های موفقیت و پیروزی در این آزمون با شما صحبت کنیم تا با توجه به این موارد و عمل به آنها، در همین مراحل اولیه کار بتوانید موفق شده و به هدفتان برسید. برای موفقیت در این آزمون، حتماً موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:
 
index

۹-   نرخ شکست خود را دو برابر کنید
توماس جی. واتسون می‌گوید: «می‌خواهید فرمولی برای موفقیت به شما ارایه بدهم؟ خیلی ساده است؛ نرخ شکست خود را دو برابر کنید ! شما به شکست به عنوان دشمن موفقیت می‌نگرید؛ ولی اصلاً این طور نیست. شاید شکست شما را دلسرد کند یا شاید از آن چیزی یاد بگیرید؛ پس پیش بروید و اشتباه کنید. هر کاری که می‌توانید، بکنید؛ چون باید به یاد داشته باشید که آنجا جایی است که موفقیت را خواهید یافت.» 
 
برخی از داوطلبان تصور می‌کنند که از همان ابتدای زمان آمادگی برای آزمون سراسری، باید همه تست‌ها را درست جواب دهند، همه نکات را بدانند و همه آزمون‌ها را با موفقیت پشت سر بگذرانند؛ اما این تصور، درست نیست. ممکن است در راه هدفی که می‌خواهید به آن برسید سختی زیادی را تحمل کنید، شکست بخورید و حتی یک یا چند سال پشت آزمون سراسری بمانید؛ اما مهم این است که این شکست ها به شما درس موفقیت بدهد؛ درس چگونه بودن و چگونه تلاش کردن برای سال بعد؛ پس اگر می‌خواهید موفق شوید، بدانید که شکست خوردن، به خودی خود، بد نیست؛ ضمن آنکه هیچ فردی با چند شکست کوچک، موفق نمی‌شود. شکست، راه رسیدن به موفقیت است؛ پس، از زمین خوردن نترسید و این بار، محکم تر و حساب شده‌تر قدم در راه بگذارید.
 
۱۰- به سمت موفقیت بروید
ماروا کالینز می‌گوید: «موفقیت به سمت شما نمی‌آید، بلکه شما باید به طرفش بروید.» موفقیت از آسمان در آغوش شما نمی‌افتد؛ باید به دنبالش بروید، تعقیبش کنید و بیشتر از هر چیز دیگری آن را بخواهید. همه عزیزان داوطلب دوست دارند که در آزمون سراسری، دارنده رتبه برتر شوند و علاقه دارند که در یکی از بهترین رشته‌های گروه آزمایشی خود در بهترین دانشگاه‌ها پذیرفته شوند؛ اما نکته مهم این است که بدانیم برای رسیدن به آن، چه می‌کنند. یک فرد تنبل موفق نخواهد شد؛
 
فقط کسانی که برای رسیدن به هدف زحمت بکشند، موفق خواهند شد؛ پس تلاش کنید، تلاش کنید و باز هم تلاش کنید و با این تلاش‌ها، گام به گام، به سوی موفقیت و اهدافتان حرکت کنید. مطمین باشید در راهی که در پیشِ رو دارید، موانع زیادی خواهد بود؛ اما این خواستن، انگیزه، علاقه، برنامه، تعهد و وفاداری‌تان به هدف، خسته نشدن و استواری شماست که بالاخره همه چیز را شکست داده و شما را به موفقیت خواهد رساند.
 
    و حرف پایانی اینکه:

 موفقیت، پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن ! هر روز صبح در آفریقا، آهویی از خواب بیدار می‌شود و برای زندگی کردن و امرار معاش، در صحرا می‌چرد. آهو می‌داند که باید از شیر سریع‌تر بدود؛ چرا که در غیر این صورت، طعمه شیر خواهد شد. شیر نیز برای زندگی و امرار معاش در صحرا می‌گردد و می‌داند که باید از آهو سریع‌تر بدود، تا گرسنه نماند. مهم این نیست که تو شیر باشی یا آهو؛ مهم این است که با طلوع آفتاب از خواب برخیزی و برای زندگی‌ات، با تمام توان و وجود، شروع به دویدن کنی. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.