موفقیت، کپسول ندارد(بخش اول)

افراد معمولا برای رسیدن به زندگی موفق رویا پردازی می کنند و رسیدن به مقام خاص یا دریافت مدرک خاص و ثروت فراوان را نشانه موفقیت می دانند، اما مقام و مدرک لزوما موفقیت را تضمین نمی کند.

 

نمونه های واقعی در زندگی می تواند نشان دهد که موفقیت در گرو بسیاری از موضوعاتی که می پنداریم نیست. با اینکه تعریف افراد از موفقیت متفاوت است، اما مشاهده زندگی افراد موفق نشان می دهد همه آنها نکات خاصی را برای رسیدن به موفقیت در نظر دارند که در این مقاله به برخی از مهمترین آنها اشاره شده است:

هرگز تسلیم نشوید

این اصل مهم را همواره به خاطر داشته باشید که اگر تسلیم شوید شکست می خورید، انسان ترسو هرگز پیروز نمی شود،و انسان پیروز هرگز نمی ترسد. اگر صحنه را ترک کنید هرگز به آنچه می خواهید نمی رسید. اگر بی وقفه و بدون تسلیم شدن نیز ادامه دهید، ممکن است گاه به آنچه می خواهید نرسید، اما اگر تسلیم شوید، قطعا به آنچه می خواهید نمی رسید.

 images

هیجانات خود را کنترل کنید

مسیر زندگی هیچ وقت هموار نیست و فراز و نشیب های فراوان دارد. بنابراین بایستی یاد بگیرید که احساسات و هیجانات خود را بخوبی کنترل کنید. هر آنچه در زندگی روزانه خود انجام می دهید تحت تاثیر احساسات شما قرار دارد. این بدین معناست که اگر خلق تان منفی باشد کیفیت و کمیت کارتان پایین می آید، از خودتان شروع کنید تا به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

همیشه آماده باشید 

همان گونه که قبلا اشاره شد جاده موفقیت پر از دست انداز است! پیش از آنکه به نتیجه برسید مشکلات زیاری خواهید داشت. ممکن است بارها شکست بخورید، پس مطمئن که آمادگی غلبه بر مشکلات را دارید. اگر این گونه عمل کنید، یک گام به هدف ها و رویاهایتان نزدیک تر می شوید.

مسئولیت پذیر باشید

((شانس ندارم!))، ((فکر می کنی کار آسانی است؟))، ((این کار به درد نمی خورد))، این ها دلایل و بهانه هایی است که مطمئنا قبلا شنیده اید. یاد بگیرید که هرگز از آنها در زندگی استفاده نکنید.همه اینها ، عذر و بهانه های محدود کننده ای هستند که شما را به عقب باز می گرداند.با مسئولیت پذیری قدرت تغییر دادن را بدست می آورید.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.