موفقیت‌ها در یک‌قدمی ما هستند؛ کافی است قدم برداریم

در طول زندگی، گاهی به ما آموخته می‌شود که این موفقیت‌های ما هستند که ما را از دیگران متمایز می‌کنند.

از همان دوران کودکی یاد می‌گیریم که ارزش وجودی‌مان بسته به میزان موفقیت‌مان است. وقتی در زندگی درسی و تحصیلی از همان اول ابتدایی قدم می‌گذاریم برای خود هدف‌هایی در نظر می‌گیریم.

images

مثلاً در اول ابتدایی می‌خواهیم خواندن و نوشتن را بیاموزیم و وقتی این مقطع را به پایان رساندیم، از این‌که خواندن و نوشتن را آموخته‌ایم بسیار خوشحالیم و از عملکرد خود راضی هستیم و به این ترتیب وقتی به مقاطع بالاتر هم رسیدیم هدف‌هایی برای خود انتخاب کردیم و گاه به نتیجه‌ی دلخواه رسیدیم و احساس موفقیت کردیم. گاه به هدف نرسیدیم و در این مواقع محکم‌تر از پیش قدم برداشتیم.  

اگر موفقیت‌های کوچک ما را راضی کنند و آن‌ها را کافی بدانیم نمی‌توانیم به موفقیت‌های بزرگ‌تری برسیم پس باید در زندگی کمی اهداف بلندپروازانه داشته باشیم و به خود این جرئت و جسارت را بدهیم که به این اهداف بیندیشیم و در پی آن، با بررسی و تجزیه و تحلیل شرایط و امکانات موجود، راهکار برای رسیدن به این موفقیت را کشف کنیم و با آن راهکار پیش برویم تا روز به روز موفق‌تر باشیم.

در این مواقع است که به موفقیت‌هایی می‌رسیم که شاید دور از انتظار خودمان و دیگران بوده و چون اول خودمان را باور کردیم و هدف‌مان را قابل دسترسی برای خود دانستیم توانستیم به آن هدف برسیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.