موفقیت از زاویه زندگی یک کار آفرین موفق

«درست پس از تعطيلات عيد نوروز فروردين ماه ۵۸ بود. من روزنامه‌اي خريده بودم تا از روي آن بتوانم با مراجعه به آگهي‌هاي ثبت‌شده استخدامي براي خود کاري را دست و پا کنم. در ميدان ولي‌عصر (عج) در کناره باجه تلفن و در صف متقاضيان استفاده از تلفن ايستاده بودم که دختر خانمي در کنار من نيز در انتظار نوبت بود. سر صحبت با ايشان باز شد و وقتي مطلع شد که من به زبان انگليسي تسلط دارم پيشنهاد کرد که اتفاقاً شوهر خواهر من در يک شرکت بين‌المللي سهام‌دار است و در آن شرکت نياز دارند که از وجود يک مترجم براي کارهاي بين‌المللي خود استفاده کنند. وي سپس شماره تلفن آن محل را به من داد. من هم با آن شماره تماس گرفتم و قرار گذاشتم که فردا صبح به آن محل بروم. اين خاطرات بر مي‌گردد به 37 سال قبل».

اين،  ابتداي کار  اقتصادي سيده فاطمه مقيمي است؛ زني که در صنعت حمل و نقل کشور، بيش از سي سال است زحمت کشيده، مقاومت کرده و آن قدر در اين رشته سرآمد شده که همه باورش کرده‌اند؛ زني که در ابتدا به عنوان مترجم يک شرکت حمل و نقل کار خود را آغاز کرده و امروز خود صاحب يکي از بزرگ‌ترين شرکت‌هاي حمل و نقل بين‌المللي‌ است و به عنوان يکي از بزرگترين کارآفرينان در ايران و خاورميانه مطرح است و جايزه «کارآفرين برتر جهان اسلام» را دريافت کرده است. او در عين حال، زندگي خانوادگي استواري دارد. فاطمه مقيمي، زني که به عنوان يکي از ۳۰ ميلياردر ايراني شناخته مي‌شود، افتخار خود را در اين مي‌داند که از هيچ رانتي براي رسيدن به اين موقعيت استفاده نکرده است و با وجود اينکه بار‌ها با موانع بي‌شماري روبرو شده است، اکنون از اين نکته خشنود است که بسياري از مديران امروز صنعت حمل و نقل، روزگاري کارمند و پرسنل او بوده‌اند.
 
فاطمه مقيمي در شهريور ۱۳۳۷ در يک خانواده متوسط به دنيا آمد؛ در خانواده‌اي که تهران زندگي مي‌کردند اما اصالتاً گيلاني بودند و او نيز در يکي از سفرهاي تابستاني خانواده به گيلان، در رشت به دنيا آمد. به رغم آنکه والدينش هر دو در آموزش و پرورش مشغول فعاليت بودند، اما شغل آزاد نيز داشتند. او پس از گرفتن مدرک ديپلم و با اصرار پدرش در رشته مهندسي عمران وارد دانشکده فني دانشگاه تهران مي‌شود و پس از دو سال تحصيل در ايران، باقي واحدهاي کار‌شناسي را در دانشگاهي در انگليس مي‌گذراند و همان‌جا مدرک کار‌شناسي را دريافت مي‌کند. وي پس از انقلاب به ايران مي‌آيد و چون در رشتۀ تحصيلي‌اش نمي­تواند کاري پيدا کند،  ترجيح مي‌دهد که از توانايي‌اش در زبان انگليسي استفاده کند و بر حسب يک اتفاق در بهار ۵۸ به عنوان مترجم وارد يک شرکت حمل و نقل بين المللي مي‌شود.
 
fatemeh-moghimi-successful-enterpreneur-iran-woman-khoshfekri-2

پس از پنج ماه و با نشان دادن قابليت‌هاي خود، از مترجمي شرکت به مسؤول بخش کاميوني همان شرکت ارتقا شغل پيدا مي‌کند. او درباره آغاز کار خود در آنجا مي‌گويد: «در شروع کار، مشغول به کار ترجمه و شناخت اسناد حمل و نقل بين‌المللي شدم، و چون جوان بودم و کارم در محيطي مردانه بود، انجام اين کارها مشکل بود. به هر حال کم کم وارد مقوله تخصصي‌تر کار شدم و مدام از طرف مديريت مربوط  مورد تشويق قرار مي‌گرفتم. تلاش من منجر به اين شد که ظرف پنج ماه مسؤول بخش کاميوني شرکت شدم و کم کم علاقه‌اي در من براي ادامه اين کار به وجود آمد.» پس از چندماه کار در آنجا، فعل و انفعالات دروني شرکت، مقيمي را مجبور مي‌کند که از آنجا خارج شود، اما او که به اين کار علاقه‌مند شده بود، به سنديکاي شرکت‌هاي حمل و نقل مراجعه و درخواست کاري مشابه را مي‌کند. وي با توجه به توانايي‌هايش خيلي زود مشغول به کار مي‌شود و اين ‌بار مدير داخلي يک شرکت حمل و نقل مي‌شود. اين وضعيت تا سال ۶۱ ادامه پيدا مي‌کند. فاطمه مقيمي در اين سال‌ها ازدواج هم مي­کند و صاحب يک فرزند مي­شود. و در نهايت پس از سه سال کارمندي به تشويق همسرش تصميم مي‌گيرد که خودش به صورت مستقل وارد صنعت حمل و نقل شود. او در سال ۶۳ و پس از دو سال تلاش، به عنوان اولين زن ايراني ،شرکت کشتيراني و حمل و نقل بين‌المللي «سديد بار» را تاسيس مي‌کند که اکنون نيز خودش مديرعامل آن است؛ اما تاسيس يک شرکت حمل و نقل بين‌المللي، آن هم از سوي يک زن، امري نبود که در آن روزها آن‌قدرها هم راحت و سهل‌الوصول باشد.
 
او درباره يکي از خاطراتش از آن روز‌ها مي‌گويد: «خاطره‌اي دارم از يک روز مراجعه به وزارت بازرگاني براي درخواست کارت بازرگاني، که مدير مسؤول وقت علاوه بر اينکه با من مخالفت کرد حتي به من پيشنهاد داد که معلم حرفه و فن در مدرسه‌اي که همسرش مدير آنجا بود شوم!» اما او نااميد نمي‌شود و در ‌‌‌نهايت و پس از تلاشي دو ساله موفق مي‌شود که به عنوان اولين زن ايراني، يک شرکت حمل و نقل بين‌المللي را ثبت کند و خود مدير عاملي آن را به عهده بگيرد. به باور او، دليل تاخير در اخذ مجوز ثبت شرکت، سليقه‌هاي شخصي و فکري بود و اينکه تا آن زمان در زمينه حمل و نقل هيچ زني وارد بازار کار نشده بود. با وجود اينکه در قانون، ممنوعيتي براي ثبت يک شرکت حمل و نقل بين‌المللي از سوي بانوان وجود ندارد. او به ياد مي‌آورد زماني که مجوز شرکت را دريافت کرد، مديرکل وقت از او تعهد گرفت که تا پس يک سال از تاريخ ثبت شرکت، چنانچه اولين شکايت يا تخلف آيين نامه‌اي از شرکت او سر بزند، شرکت منحل اعلام خواهد شد!
 
شروع کار با 500 هزار تومان
او در چنين فضا و فشاري، کار خود را از يک اتاق شروع کرد؛ اتاقي در دفتر کار همسرش که در تمام اين مراحل مشوق و پشتيبان او بود. وي که با ۵۰۰ هزار تومان سرمايه کار خودش را شروع کرده بود، درباره روزهاي اول کارش مي‌گويد: «صبح مي‌آمدم اتاق را گردگيري مي‌کردم و چايي مي‌گذاشتم. تلفن که زنگ مي‌زد، اداي منشي شرکت را در مي­آوردم، بعد تلفن را روي اسباب بازي کودکم مي‌گذاشتم تا آهنگ بزند و بعد گوشي را بر مي‌داشتم که يعني الان به خانم مقيمي وصل شديد! وقتي قرار بود نامه بفرستم جايي، کارمند که نداشتم. خودم مي‌بردم و مي‌گفتم مي‌خواهم شما را بيشتر بشناسم و بيشتر ارتباط برقرار کنم! تا وقتي به درآمدزايي برسم و منشي و آبدارچي بگيرم و پرسنل زياد کنم، کارم همين بود».
 
 خيلي زود رانندگاني که از چند سال قبل مقيمي را مي‌شناختند، به سوي شرکت او روانه شدند. تلاش شبانه‌روزي مقيمي خيلي زود فعاليت‌هاي او را وسيع‌تر ساخت و آن اتاق ۱۲ متري به يک واحد ۱۲۰ متري گسترش يافت و تعداد پرسنل او نيز افزايش پيدا کرد. وي همراه با گسترش کار، سفرهاي اروپايي خود را آغاز و نسبت به اخذ نمايندگي از کشورهاي مختلف اقدام مي‌کند تا رانندگان شرکتش هنگام مراجعه به آن کشور‌ها، سرگردان نشوند. او از آنجا که رشته‌اش مرتبط با رشته حمل و نقل نبود، در دانشگاه آزاد و در رشته مديريت حمل و نقل ثبت‌نام مي‌کند و شاگرد سوم رشته خودش مي‌شود. وي همچنين در سال ۱۳۶۸ نيز براي گواهينامه پايه يکم رانندگي اقدام مي‌کند و در اينجا نيز موفق مي‌شود که به عنوان اولين زن پس از انقلاب، گواهينامه پايه يک رانندگي را دريافت کند.
 
فاطمه مقيمي در کنار توسعه شرکت حمل و نقل خود، از تحصيل در رشته‌هاي مرتبط با کار خود نيز غافل نبوده است. او که در رشته مهندسي عمران، ليسانس خود را از انگلستان گرفته و در دانشگاه آزاد در ايران نيز دوره «مديريت حمل و نقل» را طي کرده بود، دوباره در ايران اقدام به تحصيل کرد و در رشته «بازرگاني»، کارشناسي خود را دريافت کرد و سپس در دوره «مديريت تحول» دوره کارشناسي‌ارشد را سپري کرد و نهايتاً در رشته «مديريت استراتژيک» دوره دکتري را گذراند. او درباره دليل ادامه تحصيلش مي‌گويد: «از نظرکاري، در جوّي زندگي مي‌کنم که نياز دارم براي خودم به روز باشم. در کار اگر به روز نباشي، يک جايي تفکر سنتي جاي تحصيلات تو را مي‌گيرد.»
 
او که به گفته خود با زبان انگليسي آشنايي کامل و به ترکي استانبولي نيز تسلط نسبي دارد، سوابق مديريتي کلان، تدريس دروس مرتبط با رشته خود و تاليف کتب و مقالات متعدد را نيز در سابقه کاري خودش دارد .
فاطمه مقيمي چهار سال پيش به عنوان کارآفرين برتر جهان اسلام انتخاب شد. وي در اين باره مي‌گويد: «سال 2012 از سوي آي دي بي يا بانک توسعه اسلامي به دليل کارهاي کارآفريني که در ايران و منطقه انجام دادم، يعني به خاطر کلاس‌ها و کارگاه‌هاي آموزشي که در کشورهاي در حال توسعه از جمله مالزي، سريلانکا، اندونزي، کامبوج و ويتنام گذاشتم و بالاخص به خاطر پيشرو بودن يک زن در صنعت حمل و نقل، به عنوان کارآفرين برتر جهان اسلام انتخاب شدم».
 
اين موفقيت‌هاي پياپي آن هم از طرف يک زن اصلاً براحتي به دست نيامده است؛ انجام اين کارها هم پشتکار ويژه‌اي مي‌طلبيد و هم روحيه فوق‌العاده‌اي. خود مقيمي مي‌گويد که هميشه در رويا‌هايش انجام کارهاي غيرممکن را دوست داشته است و همين او را به جايي رساند که اکنون هست. اگر بخواهيم از فشار و رنجي که فاطمه مقيمي به عنوان يک زن در صنعت حمل و نقل متحمل شد، روايتي داشته باشيم، به نظر مي‌رسد که همين خاطره تلخ او کافي باشد: «وارد صحنه‌اي شده بودم که انگار اين صحنه، صحنه بازي من نبود. اصلاً حاضر نبودند مرا بپذيرند چه برسد به اينکه بخواهند به من به چشم يک رقيب نگاه کنند و دقيقاً اين سنگ‌اندازي‌ها مرا جسور‌تر و مصر‌تر مي‌کرد؛ چرا که برای رسیدن به اهدافم کاملا مصمم و جدی بودم. حتي بعد از ثبت شرکت، يا مرا در بحث‌هاي تشکلي راه نمي‌دادند يا اگر مطلع مي‌شدم و مي‌رفتم، اصلاً مرا نديد مي‌گرفتند. يادم مي‌آيد که در يکي از مراسم‌ ماه رمضان، افطاري مي‌دادند و من هم خبر شدم و رفتم. گوشه رستوران براي من چادر زدند و گفتند شما برو آنجا بنشين! من يک نفر تنها آنجا نشستم، ولي رفتم و باز هم رفتم.»
 
زندگي فاطمه مقيمي به عنوان يک زن کارآفرين برتر جهان اسلام و کارآفرين بزرگ ايراني، بيانگر اين نکته است که اگرچه داشتن تحصيلات دانشگاهي کار بسيار پسنديده‌اي است، اما الزاماً اين تحصيلات وي نبوده که از او فردي کارآفرين ساخته، بلکه پشتکار، تلاش و همت اين بانوي با اراده و صبور بوده که طي بيش از سه دهه، وي را از يک کارمند ساده به يک فرد موفق که در حوزة حمل و نقل اشتغال گسترده‌اي دارد، ارتقا داده و موجب گرديده است که نام وي جزء يکي از افتخار آفرينان ايراني ثبت و جاودانه شود؛ هر چند که تحصيلات وي در چند حوزه علمي و مرتبط با مشغله‌هاي اصلي‌اش نيز در به دست آوردن اين موفقيت عظيم بي‌تاثير نبوده است.
 
شايد بر اساس چنين روحيه و مقاومتي است که بنيان‌گذاران مجموعه کتاب‌هاي «کارآفرينان بزرگ ايراني»، زندگي‌نامه سيده فاطمه مقيمي را با همکاري مرکز کارآفريني دانشگاه صنعتي شريف به عنوان کتابي درسي تحت عنوان «کارآفريني به شيوه سيده فاطمه مقيمي، اولين بانوي بنيان‌گذار صنعت حمل و نقل و کشتيراني خصوصي در ايران» نوشته و منتشر نموده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.