موفقیت در روزهای آخر

سؤالات آزمون‌های آزمایشی با اهداف متفاوتی طرح می‌شوند و پیش روی شما قرار می‌گیرند. تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی شما هستید که از آزمون پیش رو نهایت نمره و درصد ممکن را کسب کنید و به اهداف آموزشی‌تان رنگ واقعیت ببخشید یا این‌که تسلیم سؤالات زمان‌بر و دشوار شوید و بعد در زمانی نه‌چندان دور، از توقف کردن در مهم‌ترین مرحله‌های طی مسیر، ناامید و دلسرد شوید.

مدیریت هوش هیجانی در روز‌های آخر را فراموش نکنید. خیلی از موارد آموزشی در روزهای پایانی باقی مانده به کنکور به‌خوبی مطالعه و جمع‌بندی می‌شوند؛ اما با اشتباهاتی به کوتاهی و ناچیز بودنِ یک لحظه اعتمادبه‌نفس کاذب یا افت انگیزه‌ی کاذب‌تر با چالش روبه‌رو می‌شوند و بهره‌ی آموزشی کمی به فرد مطالعه‌کننده خواهد بخشید.

این اصل مهم و کلیدی را همواره بخاطر داشته باشید که موفقیت در پایان مسیر به کسی اختصاص خواهد داشت که چالش‌های پیش روی خود را به‌خوبی شناخته باشد و خود را برای همه‌ی آن‌ها آماده کرده باشد.

motivational-quotes-Difficulties-in-your-life-don’t-come-to-destroy-you-but-to-help-you-realize-your-hidden-potentia-.

در روزهای باقی‌مانده ممکن است گاهی مطالب مطالعه‌نشده، تمرکزتان را کم کند و احساس فراموش کردن مطالعه‌شده‌ها هم باعث نگرانی‌تان شود؛ این‌ها طبیعی‌ترین واکنش‌هایی است که پس از کنشِ مطالعه اتفاق می‌افتد و قطعاً با این نکته موافق هستید که هیچ کنشی از داشتن واکنش مستثنا نیست.

مطالعه‌نشده‌ها را در زمان جمع‌بندی مدیریت کنید. در فاصله‌ی بین آزمون‌های سه روز یک‌بار، یک بار دیگر فرصتی برای مطالعه‌ی این موارد ایجاد خواهد شد. فرصت آخر را از دست ندهید. احساس فراموش کردن موارد مطالعه‌شده هم احساس پایداری نخواهد بود، اگر حل تست‌های استاندارد در روزهای پایانی را به خاطر داشته باشید.

موفقیت به‌سادگی یک نفس عمیق و چند ثانیه تمرکز بیش‌تر در زمان روبه‌رو شدن با یک سؤال دشوار است. شاید سؤال دشوار و زمان‌بر با خواندن دوباره برای‌تان قابل حل‌تر شود. شاید هم نگرانی‌تان بی‌دلیل باشد و عبور کردن از سؤال، برای‌تان مؤثرتر از حل آن باشد.

موفقیت به‌سادگی یک مکث کوتاه و به اهمیت گرفتن چند تصمیم مهم است. در روزهای پیش رو به مهم‌ترین تلاش‌های چند سال اخیرتان بپردازید و بعد از تلاش با خیال آسوده به نتیجه ایمان داشته باشید. این کنشِ سخت‌کوشانه فقط یک واکنش خواهد داشت؛ نتیجه‌ی ایده‌آل و موفقیتی که مدت‌ها در انتظارش بودید.فقط نهایت تلاش خود را بکنید و بقیه کارها را به خداوند بزرگ واگذار نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.