موفقیت در کنکور با تکمیل دفتر برنامه ریزی

اگر داوطلب کنکوری هستید و اگر هدفتان قبولی در یک رشته و دانشگاه خوب است حتماً دفتر برنامه‌ریزی تاکنون همراه همه‌ی شما شده است؛ یاری که تمام وقایع و عملکردها و تصمیمات خود را در آن نوشته‌اید.

اکنون که فصل تابستان است با استفاده از این دفتر می‌توانید شروعی پربار و خوب داشته باشید.تجربه رتبه های برتر کنکور در سال های گذشته بخوبی نشان داده است که  این دفتر برای شما جایگاه ویژه‌ای دارد و استفاده از آن مزایا و ویژگی‌های زیادی در پی خواهد داشت.

h

پر کردن این دفتر باعث پیشرفت تحصیلی‌تان می‌شود و ذهن را برای فراگیری فعال‌تر می‌کند. هم‌چنین افق‌های جدیدی پیش روی‌تان قرار می‌دهد. درواقع این دفتر راهی برای شناخت الگوهاست.

با استفاده از این دفتر می‌توانید دریابید که کدام درس‌ها را کم‌تر یا بیش‌تر از بقیه مطالعه کرده‌اید تا بتوانید تعادل مطالعاتی را بین آن‌ها رعایت کنید و در صورت نیاز، ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش دهید. در واقع با آگاه بودن از ساعات مطالعه‌ی خود می‌توانید برنامه‌ریزی بهتری انجام دهید.

هم‌چنین با نوشتن تصمیم‌ها و اهدافتان برای هفته‌ی بعد ناخودآگاه خود را ملزم به اجرای آن تصمیمات می‌کنید؛ بنابراین این کار باعث خواهد شد تا کیفیت مطالعه و درس خواندنتان بهتر شود؛ حتی با پر کردن بخش فوق برنامه و تلویزیون امکان تفریح و استراحت کافی هم خواهید داشت. پس در کنار مطالعه، حتما پر کردن دفتر برنامه‌ریزی را هم ضمیمه‌ی کارتان کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.