مي‌خواهم شاد باشم(قسمت اول)

"اندوه" واژه‌اي است که بسياري از کنکوري‌ها با آن آشنا هستند و حداقل در برهه‌هايي از سالي که در حال مطالعه و درس خواندن برای کنکور سراسری هستند، گرفتار آن مي‌شوند؛ زماني که حس مي‌کنند با توجه به تلاششان، نتيجه مورد نظر خود را کسب نکرده‌اند يا از اميدها و آرزوهايشان فاصله گرفته‌اند و احتمال رسيدنشان به آنچه مي‌خواهند، کم است. در اين زمان‌ها چه بايد کرد؟ زمان‌هايي که يک نوجوان 18 ساله  احساس مي‌کند که شور زندگاني در او کمرنگ شده است؟

پيش از هر چيز بایستی این نکته مهم را بدانيد که انسان‌هاي زيادي هستند که سختي‌هاي زيادي را متحمل شده يا به بيماري‌هاي مهلکي مبتلا شده‌اند. بسياري از اين افراد در طول سال‌ها به تجربه‌هايي رسيده‌اند که ارمغان و دستاورد آن «درک زيبايي زندگي» بوده است. نکته‌هایی که در این سلسله از مقالات به آنها اشاره خواهیم کرد، راه‌هاي رسيدن به همين درک زيبايي است.
 
il_340x270.594002334_2otr

مثبت فکر کنيد و مثبت عمل کنيد
 
لازمۀ شادي و شاد بودن، مثبت انديشي و جست و جوي خوبي­ها و زيبايي­ها و ايجاد تعادل در زندگي است. هرگز اجازه ندهيد که افکار منفي، چون موريانه­ هايي، ريشه­ هاي مسرّت و شادکامي زندگي‌تان را از بين ببرند و بر شما مسلط شوند.
 
انسان با نگرش منفي به دنيا، چيزي جز روحيه‌اي افسرده، غمگين و حالتي خشمگينانه ندارد و اين نگرش منفي، تخريب­گر روح و جسم انسان و جامعه است. البته اشخاص شاد فقط مثبت نمي‌انديشند، بلکه مثبت عمل مي­کنند.
 
براي شاد بودن بايد افکار خود را عوض کنيد، اما منتظر از راه رسيدن احساسات نباشيد. افراد شاد بر چگونه عمل کردن و چگونه انديشيدن خود کنترل مستقيم دارند و آنچه را که احتياج دارند طلب مي‌کنند.
 
همان طور که نعمت­ها معمولاً از آسمان به زمين نمي‌افتند، از شکايت کردن نيز چيزي عايد انسان نمي­شود؛ پس به جاي شکايت کردن، به دنبال خواسته­هاي خود برويد و بدانيد که ثابت ماندن و تغيير نکردن، مخالف همۀ قوانين طبيعت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.