مي‌خواهم شاد باشم(قسمت چهارم)

ورزش کنيد
 
به طور منظم و مستمر و بر مبنای یک برنامه ریزی اصولی ورزش کنيد. ورزش حالت ذهني افراد را تا حدي با تاثير گذاشتن بر ميزان دو ماده شيميايي "کورتيزول" و "اندروفين" در بدن بهبود مي‌بخشد. تنفس عميق و تمرين آرام‌سازي عضلات نيز در شادي انسان بسیار مؤثر است.
 
تمام تحقیقات نشان دهنده آن است که یکی از نتایج ورزش کردن داشتن زندگی شاد است. پس منتظر چه هستید؟ همین حالا شروع به ورزش کنید. با مقدار کم آغاز کنید و کم کم ورزش را جزو یکی از عادات اصلی خود در زندگی کنید تا شادتر باشید. 
 
what-is-better-diet-or-exercise-ftr

موسيقي شاد گوش کنيد  
 
بین موسیقی و شاد زیستن رابطه ی معنی داری وجود دارد؛ یعنی اگر از موسیقی مناسب استفاده شود، عوامل استرس زا که رکن اصلی ناراحتی ها و افسردگی ها به شمار می آید از بین می رود و آرامش و سکون خوشایند بر روح و روان و جسم انسان مستولی می گردد و در نتیجه تند خویی و عصبانیت تبدیل به خنده و شادی می شود.
 
از گوش دادن به هر نوع موسيقي غمگين بشدت بپرهيزيد؛ بخصوص به موسيقي‌هاي رپ گوش ندهيد؛ زيرا موسيقي رپ با ديد منفي به شرايط اجتماعي و سياسي جهان، بشدت روحيه شما را تحت تاثير قرار مي‌دهد و شما را نسبت به هر کس و هر چيز بدبين مي‌کند.
 
در عوض به موسيقي‌هاي شاد و البته با شعرهاي عميق و پرمعنی گوش دهيد يا اگر به چنين موسيقي‌اي دسترسي نداريد موسيقي‌هاي شاد بي‌کلام گوش کنيد.
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.