میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95: 25 درصد سال سوم + 5 درصد سال چهارم

سلام به همه دانش آموزان و داوطلبان کنکور 95 

خب همانطور که حتما مطلع شدین بالاخره تاثیر معدل در کنکور 95 بعد از هفته ها کشمکش و تشکیل جلسه بالاخره اعلام شد …  طبق پیش بینی هایی که درست کرده بودیم نمرات کتبی نهایی سال سوم بیشتر از 25 درصد تاثیر مستقیم ندارد و این همان رویه سال های قبل است. اما 5 درصد تاثیر بیشتر برای نمرات دروس نهایی سال چهارم با تاثیر مثبت دیگر چیست ؟ 

اول اینکه 4 درس نهایی بیشتر در سال چهارم نداریم و امتحانات آن همه ساله در هغته اول خرداد برگزار می شود. مثلا برای رشته تجربی دروس زیست شناسی، فیزیک، ادبیات فارسی و دین و زندگی . 

دوم اینکه اگر حتی کسی برای امتحانات نهایی پیش دانشگاهی ترم دوم در این چهار درس هم تلاشی جز پاس کردن آنها نداشت و نمره خوبی بدست نیاورد ، عملا" مشکلی نیست و نمرات نهایی با همان تاثیر 25 درصد نهایی سوم برای او عمل خواهد کرد؛ اما اگر با برنامه ریزی درست و سختکوشی در کنار دوران جمع بندی توانست نمرات خوبی در امتحات نوبت دوم سال چهارم دبیرستان بدست بیاورد ، آنگاه در این چهار درس 5 درصد تاثیر خوب برای او خواهد داشت و به نمرات نهایی سال سوم او کمک خواهد شد. 

blackboard

این یعنی یک شانس و نه یک محدودیت.  البته دو سوال مهم در اینجا مطرح است: 

اول اینکه آیا بعد از اتمام امتحانات نهائی سال چهارم دبیرستان و اعتراضات احتمالی به نمرات ارائه لیست کامپیوتری از نمرات برای تاثیر 5+ درصدی از مدرسه مبدا به آموزش و پروش ناحیه و سپس ارسال آن به آموزش پرورش استان و در نهایت ارسال اسناد به سازمان سنجش برای نرمالاسیون به موقع انجام می شود؟ اگر بلی ، پس چرا برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و تایید نمرات نهائی از ماه ها قبل ما بایست آمادگی ایجاد میشد؟  آیا سازمان سنجش با این ضیق وقت فرصت کافی برای تاثیر مثبت نمرات و مقایسه آن با درصدهای اکتسابی در جلسه کنکور که تاریخ آن هفته چهارم تیر 95 است و همچنین توان ارائه کارنامه ای بی نقص و دقیق در هفته سوم مرداد را دارد؟  

دوم اینکه با توجه به این 4 درس نهایی پیش دانشگاهی از سال 89_88 بصورت نهایی برگزار شد چرا فقط سال های 91 به بعد شامل این تاثیر معدل می شود؟ چه فرقی بین این سال ها و آن سالها وجود دارد؟ اما در هر صورت از مسئولان امر برای اتخاذ تصمیمی خوب در تاثیر مثبت نمرات 4 درس نهایی سال چهارم بسیار تشکر می کنیم که در نهایت نگرانی همه کنکوری ها و بخصوص فارغ التحصیلان را در مورد تبعات بد نمرات ضعیف سنوات گذشته برای کنکور95 از بین برد.

One comment on “میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95: 25 درصد سال سوم + 5 درصد سال چهارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.