ناقص امّا کارآمد…!

سلام

پادشاهی عزم جنگ داشت. می‌دانست نبرد بسیار سختی در پیش است چرا که سپاه و جنگجویان طرف مقابل از جنگجویان پادشاه خیلی سریع‌تر و ورزیده‌تر هستند.

پادشاه اندیشید که اگر سپاهش را خیلی مجهز و پیشرفته نماید حتماً در جنگ مقابل جنگجویان سریع‌تر و ورزیده‌تر با اتکاء به تجهیزات بیشتر و حرفه‌ای تری که در سپاهش فراهم می سازد موفق خواهد شد. بنابراین دستور داد، برای هر سرباز یک سپر، یک شمشیر، یک نیزه و یک خنجر تیز بسازند و لباسهای زرهی سپاه را از هر 4 طرف با ورقهای فولاد غیرقابل نفوذ کرد.

index

هنگامی که سربازان به سلاح‌های جدید مجهز شدند احساس سنگینی بسیاری کردند اما از ترس پادشاه هیچ اعتراضی نکردند. سپاه به کندی و سنگینی شروع به حرکت کرد، اما زمانیکه به میدان نبرد رسیدند در کوتاه‌ترین زمان شکست خوردند.

زیرا سربازان پادشاه از فرط سنگینی سلاح‌هایی که آویزانشان بود و زره سنگینی که به تن داشتند حتی نتوانستند خوب شمشیر بزنند، در حالیکه سربازان سپاه مقابل فقط یک شمشیر و یک سپر داشتند، تعدادی از سربازان هم با انداختن سلاح‌های اضافی و به درآوردن زرهی که به تن داشتند تنها توانستند کمی از خود دفاع کنند و سپس از مهلکه بگریزند و عقب‌نشینی کنند.

دوستان عزیز کنکوری اصلا لازم نیست برای پیروزی و موفقیت در آزمون سراسری،تکلف و سختی بیش از حد قائل شویم و از منابع آموزشی و کمک آموزشی بیش از اندازه و مختلف که اغلب اوقات هم کارآیی چندانی ندارند و بلا استفاده باقی می مانند استفاده نمایید، بلکه سعی کنید با همان امکانات اولیه به بهترین شکل حرکت کرده و عمل نمایید و تنها به فراخور زمان خود را به سلاح و مهارتهای جدید تجهیز نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.