نامه‌ای برای یک کنکوری

کنکوری سلام

امیدوارم حالت خوب خوب باشد. نمی‌گویم خسته نباشی چون نمی‌خواهم حتی ذره‌ای هم یادت بیاورم که ممکن است خسته شده باشی.دانش آموز خوبم درکت می‌کنم. تمام حس و حال‌هایت را و تمام احساس‌های خوب و بد و گنگی که ممکن است داشته باشی. حسی که می‌خواهی آینده‌ات را بسازی و برایش تلاش می‌کنی. این‌که خیلی تلاش کردی و ممکن است این بار ذره‌ای روی شانه‌هات سنگینی کند. این حس مبهم که فردای کنکور چه حالی داری، چند ماه بعد قرار است چه نتیجه‌ای بگیری، این‌که همه به تو می‌گویند درس بخوان، همه راهکار پیشنهاد می‌دهند، همه انتظار دارند، خودت هم از خودت انتظار داری و این از همه چیز مهم‌تر است.

مشاور و پشتیبان و خانواده و معلم و هر کسی که دلش برایت می‌سوزد این دوران را تجربه کرده است و شما را خوب درک می‌کند. ما هم مثل تو دانش آموز بودیم. ما هم می‌دانیم درس خواندن و امتحان دادن و از هر چه لذت چشم پوشیدن سخت است؛ ولی فقط سخت است و غیر ممکن نیست. به این فکر کن که این مدت زمان حدود یک ماه هم تلاش کنی و بعد وقت کافی برای تمام این‌ کارها خواهی داشت.

از همین الان خودت را برای ورود به جامعه‌ای خیلی بزرگ‌تر قوی کن که بیگدار به آب نزنی.آرامش داشته باش. هر وقت فکری به سراغت آمد کاغذی بردار و آن‌ها را روی برگه بنویس. بنویس تا کاغذ هم با حرف‌های تو شریک شود و سبک شوی. به جای این‌که بنشینی و به آن فکر کنی این کار را انجام بده.

در این دوران طبق برنامه‌هایی که به تو می‌دهیم عمل کن تا روز آخر هم باید نظم داشته باشی.آرامش برایت از همه چیز مهم‌تر است. از این دوران نهایت لذت را ببر. بعدها می‌فهمی که یکی از بهترین دوران زندگی‌ات سال کنکور بوده است. سالی که تلاش کردی تا آینده‌ات را بسازی. پس با توکل به خدا و با قدرت تمام به کارت ادامه ادامه بده. گه‌گاهی استراحتی به خودت بده و دور و برت را خوب ببین. ببین کجای کار هستی. کتاب شعری بردار و با خواندنش آرامش بگیر. آیه‌ای از قرآن هم می‌تواند آرامت کند. در این روزها بدان که تنها نیستی؛ ما تا آخر کنارت ایستادیم، تا ته خط.

در این فرصت باقی‌مانده می‌توانی معجزه کنی. به آن فکر کن.

thinkk

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.