نحوه‌ی مطالعه‌ی درس ریاضیات گسسته

برای یادگیری کامل درس ریاضیات گسسته،باید برنامه‌ریزی کنید که در کلاس درس توجهتان را زیاد کنید و روی تدریس دبیر تمرکز کنید تا مطلب را از همان ابتدای کار خوب یاد بگیرید.

در بحث‌های کلاسی شرکت کنید تا علاقه و انگیز‌ه‌تان بیش‌تر شود و در هیجان این درس قرار بگیرید. سپس به خودتان قول دهید که وقتی به خانه برگشتید تمام مطالب درس گسسته را به صورت خلاصه، مرور کنید و ترجیحاً چند سؤال تشریحی از این مباحث حل کنید. با این کار مطالب را یک بار در کلاس و یک بار بعد از کلاس خوانده‌اید.

اگر برای دو روز بعد خواندن این درس را در برنامه دارید ابتدا یک مرور کلی روی درس و یادآوری کوتاه داشته باشید. سپس با تمرکز زیاد جزوه‌ را مطالعه کنید. باید با دقت مطالعه کنید و کاملاً درگیر مطالب شوید. مطالب را استدلال کنید و برای هر نتیجه‌ای، دلیلی جست‌وجو کنید.

images

سعی کنید مطالب را کم کم و به‌تدریج مطالعه کنید. مثلاً یک فصل را به سه بخش تقسیم کنید و در سه وعده‌ی مطالعاتی قرار دهید. زمانی که تمرین یا تست حل می‌کنید از سؤالات ساده‌تر شروع کنید و رفته رفته دشواری سؤالات را بیش‌تر کنید.

به این نکات هم توجه داشته باشید:

1- به امتحانات بها دهید و سعی کنید نمره‌ی بالا کسب کنید.

2- سعی کنید در زمان‌های مرده که نه مطالعه می‌کنید و نه کار خاصی دارید، فرمول‌های گسسته و سؤالاتش را بخوانید (هر بار یک یا دو سؤال به همراه یک یا دو فرمول مربوط به سؤال).

3- درس گسسته نیاز به قدرت تجزیه و تحلیل بالایی دارد. سعی کنید با ریزبینی، تمام مطالب را تجزیه و تحلیل کنید و برای آن‌ها استدلال داشته باشید.

4- سعی کنید بهترین زمان مطالعه خود را در روز پیدا کنید و در آن بازه‌ی زمانی، درس گسسته را بخوانید.

5- سعی کنید در برخی اوقات روز در ذهنتان به گسسته فکر کنید و مطالبی را که خواندید در ذهنتان مرور کنید.

6- برای رسیدن به هدف باید تلاش کنید و تقویت درس گسسته هدف شماست. پس باید برای آن تلاش کنید و امید و انگیزه داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.