نحوه افزایش درصد زبان انگليسي در کنکور

 سال گذشته در رشته رياضي حدود 60 درصد دانش آموزان در درس زبان سوالات كنكور سراسري را از ده تا دو تا جواب نداده اند يعني زير بيست زده اند، يكي از دلايل اين است كه زبان آخرين دفترچه عمومي است و داوطلبان کنکور با زمان دچار مشكل مي شوند معمولا برای زدن تست های این درس زمان کم می آورند.

ديگر اينكه داوطلبان برای خودشان هدف گذاري نمي كنند، مثلا در زبان پنج تا از ده تا بزنم يا 4 تا از 10 تا بزنم و اگر اين كار را بكنند حتما مي توانند و من فكر مي كنم همه دانش آموزان با هر سطح دانش از زبان انگليسي بتوانند سه تا سوال يا جهار تا سوال را از 10 تا جواب بدهند.

اما آمار نشان مي دهد اينجور نبوده است و انرژي بيشتري مي گذارند مديريت زمان را خوب اجرا نمي كند ، به حرفهاي مشاوران گوش نمي كنند ، هدف گذاري چند تا از ده را خوب اجرا نمي كنند و در نهايت نتيجه اين مي شود .

8998

نكته سوم اينكه اصلا به سوالات كنكور سراسري توجه نمي كنند يعني اگر يك دانش  آموز با سليقه سازمان سنجش و سوالات كنكور سراسري خوب آشنا باشد حتما مي تواند پاسخ دهد يعني نشان ميدهد همين سوالات كنكور سراسري كه دانش آموزان توجه نمي كنند نتيجه خیلی خوبي دارد.

در رشته تجربي هم هشتاد درصد از شركت كنندگان در سال 92 زير بيست درصد پاسخ داده اند، اين نشان مي دهد ما بايد تكنيكهاي مديريت زمان را در جلسه آزمون خوب رعايت كنيم چون درس زبان و شيمي جزو درسهايي است كه در انتهاي دفترچه سوالات قرار دارند و دانش  آموزان بايد روي آن تمركز كنند و همه سوالات را قرار نيست درست حل كنيد اگر يك دانش آموزي در رشته تجربي 5 از ده جواب بدهد جزو سه درصد اول است پس لازم نيست كه همه سوالات را درست حل كنيد و سوم اينكه سوالات سازمان سنجش و سوالات سالهاي گذشته كنكور و اگر نياز داشتيد سوالات كنكور دانشگاه آزاد بهترين منابع هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.