نحوه ثبت‌نام و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجش مخصوص داوطلبان آزمون سراسري سال 1393

 شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، به­عنوان مجموعه­اي که به صورت تخصصي ارايه دهنده خدمات آموزشي و کمک آموزشي به داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالي کشور است، در سال تحصيلي 93-92 نيز همانند سال­هاي گذشته، مجموعه آزمون­هاي آزمايشي جامع را براي استفاده دانش‌آموزان سال چهارم و کليه افرادي که خود را براي شرکت در آزمون سراسري دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالي آماده مي­نمايند، طرح­ريزي نموده است.

ويژگي­هاي عمومي آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش:
* برخورداري از بالاترين جامعه آماري آزمون­هاي آزمايشي در سطح کشور؛
* حضور بهترين و قوي­ترين داوطلبان در هر يک از گروه­هاي آزمايشي؛
* اعلام نتايج در همان روز برگزاري آزمون و ارايه کارنامه نتايج با اطلاعات جامع و مفيد براي اطلاع داوطلب از وضعيت علمي و مقايسه با ساير داوطلبان؛
* ارايه پاسخ­هاي کاملاً تشريحي به داوطلبان؛
* تعيين پايين­ترين هزينه ثبت­نام براي ايجاد امکان شرکت همه قشرها.
ويژگي­هاي جديد آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش سال تحصيلي 93-92:
در سال تحصيلي جاري علاوه بر خصوصيات و ويژگي­هاي منحصر به فرد آزمون­هاي آزمايشي جامع، از جمله: برخورداري از بالاترين جامعه آماري، حضور بهترين و برجسته­ترين داوطلبان، ارايه سؤالات و پاسخ­هاي تشريحي استاندارد و هم وزن آزمون اصلي و ….، براساس دريافت نظرات و ديدگاه­هاي دبيران و مشاوران محترم دبيرستان­ها و همچنين نظرخواهي از داوطلبان، تغييرات بسيار مفيد و مؤثري در برخي از روندهاي اين آزمون­ها داده شده است. مهم­ترين اصلاحات انجام شده عبارتند از:
1) اعلام نتايج آزمون در عصر همان روز برگزاري آزمون:
نتايج آزمون داوطلبان در هر آزمون شامل نمرات دروس امتحاني در همان عصر روز برگزاري آزمون روي سايت اينترنتي قرار داده مي شود و مراتب از طريق sms به داوطلبان اطلاع رساني مي‌شود.                                                                                                                                             
2) افزايش آزمون­هاي جامع از 3 نوبت به 4 نوبت:
آزمون­هاي آزمايشي جامع به جاي 3 نوبت در 4 نوبت شامل 1 نوبت آزمون جامع پايه و 3 نوبت آزمون­ جامع برگزار مي‌شود. براساس نظرسنجي به­عمل آمده، درحد فاصل آزمون­هاي مرحله اي و جامع، يک نوبت آزمون جامع ويژه منابع درسي سال­هاي پايه در فروردين ماه سال 93 در نظر گرفته شده است. گفتني است که برگزاري چنين آزموني با توجه به نياز اساسي داوطلبان به منظور سنجش ميزان مطالعات خود بويژه در ايام تعطيلات عيد نوروز در برنامه آزمون­ها گنجانده شده است که در نوع خود در سطح کشور براي اولين بار صورت مي­پذيرد و قطعاً با استقبال شاياني از سوي دبيرستان­ها و داوطلبان مواجه خواهد شد.
3) ارتقاي کيفيت سؤالات:
با توجه به نظرات دريافتي از مدارس و داوطلبان و با بهره­گيري از نظرات کادر تخصصي و مشاوران آموزشي، در کيفيت و سطح دشواري سؤالات براساس نياز داوطلبان براي آمادگي هر چه بيشتر تغييرات اساسي داده شده است.
نحوۀ زمانبندي آزمون­ها به شرح جدول زير است:
 
آزمون­هاي جامـع
منابع امتحاني
تاريخ برگزاري
مهلت ثبت­نام
جامع نوبت اول
کل پايه
22/1/93
مهلت ثبت‌نام به پايان رسيد
جامع نوبت دوم
کل مطالب
12/2/93
19/1/93
جامع نوبت سوم
کل مطالب
2/3/93
16/2/93
جامع نوبت چهارم
کل مطالب
23/3/93
1/3/93

چگونگي ثبت­ نام و برگزاري آزمون­هاي آزمايشي جامع
الف- نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي جامع:
شرکت تعاوني خدمات آموزشي، 4 نوبت آزمون آزمايشي جامع را تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1393 برگزار مي­نمايد. پس از برگزاري هر يک از آزمون‌هاي جامع، کارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين کارنامه‌‌ها از ميزان آمادگي خود براي شرکت در‌ آزمون سراسري مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاري آزمون مرحله بعد و در نهايت آزمون سراسري اقدام نمايند. کارنامه داوطلبان گرامی شرکت کننده در آزمون عصر همان روز برگزاري آزمون از طريق سايت اينترنتي شرکت به نشاني: www.sanjeshserv.ir منتشر می شود.
    توضيح اين نکته ضروري است که با توجه به تعداد کثير شرکت‌کنندگان در آزمون‌هاي جامع، رتبه‌هاي اکتسابي داوطلبان معيار معتبري براي داوطلبان خواهد بود تا موقعيت علمي خود را در مقايسه با رقباي خود در يک جامعه آماري وسيع مورد ارزيابي قرار دهند.
ب- شرايط شرکت‌کنندگان:
1-     دانش‌آموزان سال چهارم متوسطه (پيش‌دانشگاهي).
2-     فارغ‌التحصيلان دوره يکساله پيش­دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه.
3-     دانش‌آموزان و فارغ‌التحصيلان سال سوم نظام جديد آموزش متوسطه.
4-     فارغ‌التحصيلان ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه.
5-     ساير افرادي که قصد شرکت درآزمون‌ سراسري سال 1393 را دارند.
نکات مهم:
1- سؤالات آزمون‌هاي جامع فقط از منابع اعلام شده سازمان سنجش‌ آموزش کشور و از منابع درسي نظام جديد آموزش متوسطه خواهد بود و ضرورت دارد که داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه نيز منابع اعلام شده را به طور کامل مطالعه و در اين آزمون‌های آزمایشی جامع  شرکت نمايند.
2- در آزمون‌هاي آزمايشي جامع براي دانش‌آموزان سال سوم سؤالات به صورت جداگانه تهيه شده و در اختيارشان قرار مي‌گيرد و بعد از برگزاري آزمون نيز رتبه‌بندي اين دسته از داوطلبان در کارنامه نتايج، در مقايسه با دانش‌آموزان سال سوم انجام خواهد پذیرفت.
ج- زمان و نحوه توزيع اينترنتي کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي جامع سنجش:
کارت ورود به جلسه آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش براي کليه داوطلبان سراسر کشور از روز سه ­شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شرکت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني:www.sanjeshserv.ir توزیع می گردد.
د- جدول شهريه آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش:
 
تعداد مراحل
مبالغ (ريال)
1 نوبت جامع
150,000
2 نوبت جامع
280,000
3 نوبت جامع
395,000
 
شايان ذکر است که داوطلبان براي استفاده بيشتر از تخفيف پلکاني مي­بايست تعداد نوبت­هاي بيشتري از آزمون­ها را خريداري نمايند تا ضمن برخورداري از تعداد آزمون­هاي آزمايشي سنجش از تخفيف بالاتري نيز بهره­مند شوند.
ضمناً به اطلاع داوطلبان مي­رساند که در هنگام ثبت­نام و پس از انتخاب نوبت­هاي آزمون از سوي داوطلب، برنامه ثبت­نام اينترنتي به­طور خودکار، وجه را با احتساب تخفيف محاسبه مي­نمايد.
هـنحوه ثبت‌نام:
1-   پرداخت اينترنتي: داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در آزمون‌هاي آزمايشي جامع در سراسر کشور مي­توانند با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و مراجعه به سايت شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به انجام فرایند ثبت نام و دریافت کد رهگیری اقدام نمایند.
لازم به ذکر است که خريد اينترنتي کارت اعتباري ثبت­نام، نشان دهنده ثبت­نام نهايي داوطلب نبوده و داوطلب مي­بايست بعد از خريد کارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينک ثبت­نام مراجعه نموده و ثبت­نام خود را نهايي و شماره پرونده و کدرهگيري دريافت نمايد.
2-   ثبت­نام گروهي از طريق مدارس: دبيرستان‌هايي که مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام به صورت يکجا از دانش آموزان خود ثبت‌نام به عمل آورند، مي‌توانند با شماره تلفن‌هاي 88844791 الي 88844793 و يا دورنگار 88140041 تماس حاصل نموده تا اقدامات لازم در اين زمينه برای ایشان به عمل آيد.
3-   ثبت نام حضوري: داوطلبان مي­توانند مستقيماً با مراجعه حضوري به دفتر شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: تهران، خيابان مطهري، خيابان مفتح شمالي (نرسيده به ميدان هفت تير)، خيابان نوري اسفندياري، پلاک 50، طبقه زير همکف، تلفن :88321455 نسبت به ثبت ­نام در اين آزمون­­ها اقدام نمايند.
نکته مهم:
 وجه پرداخت شده بابت ثبت نام به هيچ عنوان قابل استرداد نيست؛ لذا داوطلبان در اين خصوص دقت لازم را به عمل آورند.
    داوطلبان براي کسب اطلاعات بيشتر مي­توانند با خط ويژه 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. 
راهنماي نحوه ثبت­نام اينترنتي آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش
داوطلبان پس از مراجعه به سايت اينترنتي شرکت  تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني:www.sanjeshserv.ir و خریداری کارت اعتباری نسبت به کمیل فرایند ثبت نام به تعداد مراحل مورد نظر خود اقدام نمایند.
1-   داوطلب بايد شماره پرونده و رمز را وارد نموده و سپس عبارت امنيتي را که در قسمت انتهاي صفحه نمايش داده شده با دقت وارد نموده و تاييد نمايد تا به مرحله بعدي وارد شود.
2-     در اين مرحله (گام) بايد داوطلب اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و تاييد نمايد تا به مرحله بعدي(گام) وارد شود.
3-     در اين مرحله (گام) داوطلب مي­بايست صحت اطلاعات وارد شده را تاييد نمايد.
نکته­اي که در اين مرحله (گام) قابل تاکيد است، اين است که داوطلب براساس تعداد مراحلي که کارت اعتباري خريداري نموده است مي­تواند آزمون انتخاب نمايد؛ به طور مثال، اگر شما 3 نوبت آزمون جامع را تهيه کرده­ايد، مي­توانيد از آزمون دوم جامع تا آخر را علامت بزنيد.
4-   پس از تاييد نهايي و ذخيره اطلاعات، يک شماره پرونده و کد رهگيري به داوطلب نمايش داده مي­شود که اين کد رهگيري و شماره پرونده را داوطلب مي­بايست پرينت نموده و تا پايان آزمون­ها نزد خود نگهداري نمايد.

شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.