نظریه‌ی همه چیز

روزهای آخر سال تحصیلی آرام آرام فرامی‌رسد. اتفاقات روزهای آینده کاملاً نسبی‌اند؛ یعنی این روزها و شرایط آن و هر چیزی که در اطراف شما می‌گذرد به خود شما وابسته است و نسبت به شرایط شما و تصمیم‌های‌ی که خواهید گرفت متفاوت خواهد بود.

همه چیز به میزان کنترلِ هوش و هیجان شما وابسته است. بعد از چندین ماه تلاش مطالعاتی منظم و منسجم حالا نتیجه‌ی این تلاش طولانی‌مدت، به چند روز آینده وابسته است. در این روزها به توانمندی‌های‌تان اعتماد کنید. سخت‌کوشی‌های‌تان در زمانی که پشت سر گذاشته‌اید گزینه‌ی جالبی برای ایمان و اطمینان داشتن خواهد بود.

نمره و رتبه و قبولی شما به همین مطالعه‌ها وابسته است. به جای افکار مزاحمی که گاهی نتیجه‌ی کار را برای‌تان ناخوشایند نشان می‌دهد، به تلاش‌های‌تان فکر کنید. به این‌که می‌توانید در روزهای باقی‌مانده تا کنکور به تلاش‌تان بیفزایید و مطالعه‌‌تان را برای استفاده‌ی بهتر در روز آزمون سراسری، به خوبی جمع‌بندی کنید.

index

همه چیز به همراهی شما با برنامه‌ی آزمون های آزمایشی وابسته است. سال تحصیلی جاری و تغییر زمان برگزاری کنکور، موقعیت متفاوتی برای کنکوری‌ها ایجاد کرده است. باید قبول کرد که نگرانی از کم شدنِ زمانِ آماده‌سازی برای کنکور، عملاً چیزی به آن اضافه نخواهد کرد.

بهترین گزینه‌ پیش روی شما مدیریت زمان و اعتماد به برنامه‌ی آزمون ها و اولویت‌بندی کارهای مهم و هم‌چنین انجام بهترین کارهاست. شاید تصمیم‌های شما در روزهای آینده برای نوع مدیریت کردن این زمان، در بین مجموعه‌ی تصمیم‌گیری‌های تحصیلی‌تان، مهم‌ترین و تأثیرگذارترین باشد. بنابراین تحت هیچ شرایطی این فرصت طلایی را از دست ندهید. خاطره‌ی کنکور امسال و کاهش زمان آن، برای سال‌های آینده خاطره‌ی بسیار جذابی خواهد بود.

همه چیز به مطالعه و جمع‌بندی هدفمند و هوشمندانه‌ی شما در زمان پیش رو وابسته است. باید پذیرفت که آزمون‌های آزمایشی جامع به همان اندازه که گروه اندکی را از تلاش کردن برای خلق یک نتیجه‌ی رضایت‌بخش ناامید می‌کند، به خیلی از سخت‌کوش‌ها، شوقِ مطالعه و تلاش بیش‌تر می‌دهد.

این انگیزه را در درون خودتانپیدا کنید. نیروی محرک روزهای آینده‌تان از عمق به سطح در حرکت خواهد بود. شاید مرور کردن چند لحظه‌ایِ چیزی که از آزمون پیش روی‌تان می‌خواهید یا چند لحظه صحبت صمیمانه در جمع گرم خانواده، همه چیز را تغییر دهد، انگیزه‌ی ادامه‌ی مسیر پیدا شود و تغییر قابل ملاحظه‌ای در پایان‌بندیِ سریال موفقیت سال تحصیلی شما شکل بگیرید.

دوست من! برای رسیدن به موفقیت، در روزهای آینده کمی بیش‌تر به خودت اعتماد کن. برای خانواده و مشاوران و دبیرانت تلاش کردن تو مهم‌ترین عامل است. به یاد داشته باش که تلاش تو نتیجه را خواهد ساخت. برای بهتر کردن نتیجه باید تلاشت را بهتر کنی.

همه چیز به تو، تلاش و تصمیم‌هایت، ادامه دادن و اعتماد کردن به خواست و قدرت بی‌انتهای خدای مهربان وابسته است. آینده در دستان خداست؛ اما خدا آن را با دست‌های خودت خواهد ساخت. باور کن همه چیز به "تو" وابسته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.