نقشه راه

شما برای رسیدن به مقصد خود، راهی را انتخاب کرده­ اید. در ابتدای مسیر، نقشه­ای به شما داده شده که از راهی کم­خطر و آزموده شده شما را به مقصد می­رساند. به نقشه کاملا اعتماد کنید. 

ممکن است در طول مسیر میان­برهایی ببینید ولی همچنان به راه خود ادامه دهید. در مقابل وسوسه ورود به میان­برها با اعتماد بنفس بالا مقاومت کنید. شاید نقشه­ای که در دست دارید مسیر طولانی و به ظاهر خسته­ کننده­ ای را نشان بدهد. اما افراد زیادی از همین مسیر به سلامت به مقصد رسیده اند.

[p

برنامه آزمون آزمایشی مانند همان نقشه در دستان شماست. پس تک­برنامه ای باشید. تک­برنامه­ ای بودن به معنای پیروی از تنها یک برنامه و اجرای آن است. برخی از داوطلبان کنکور، دو یا چند برنامه را الگوی خود قرار داده و سعی می­کنند بخش­های مفید هر یک را اجرا کنند. این کار سبب آشفتگی ذهنی و در نهایت کم شدن بازدهی آن­ها می­شود. 

زیرا معمولا برنامه­های مختلف در بخش­هایی با هم تفاوت دارند و داوطلب نمی­تواند هر دو برنامه را به درستی اجرا کند. اگر با برنامه راهبردی آزمون­های کانون پیش می­روید، از برنامه جدا نشوید. توجه داشته باشید که تک­برنامه­ای بودن هیچ تضادی با شخصی­ سازی برنامه ندارد. 

در شخصی­ سازی، شما یک برنامه جامع را که برای همه در نظر گرفته شده با توجه به توانایی و خصوصیات فردی خود، تنظیم می­کنید و در نهایت از برنامه جامع پیروی می­کنید. در اجرای برنامه آزمون اگر در نقطه­ ای از مسیر، نتوانستید مباحث را تمام کنید، به عقب برنگردید. به مسیر خود ادامه دهید. در مسیر، ایستگاه­های جبرانی وجود دارد که در آن­ها می­توانید مباحث ناتمام را به اتمام برسانید. اگر مباحث را خواندید و باز هم فرصت داشتید به مرور مطالب خوانده شده، حل تمرین و تست زدن بپردازید.

 به نقشه ای که در دستان شما قرار دارد اطمینان داشته باشید و آرام و مطمئن به سوی هدف والای خودگام بردارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.