نقشه را ببین ، راه را برو!

سلام

حتما شما هم می دانید که کوهنوردان و یا صحرانوردان با تجربه نقشه‌ی بسیار دقیقی برای پیمودن مسیر شان دارند. نقشه‌ی آنان نشان می‌دهد که بهترین مسیر برای صعود به قلّه یا نقطه‌ی خاصّی که مدّنظر دارند، کدام است.

در هر مسیر به چه جاذبه‌ها و دیدنی‌های طبیعی برمی‌خورند و کدام مسیر خطرناک و صعب‌العبور است. شما هم این نقشه را به شکل دیگری دارید. پروژه‌ی آزمون‌های آزمایشی و نیز استراتژی مدارس هم نقشه‌ی راه شما در مسیر آمادگی برای کنکور سراسری هستند.

index

این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که لازم است هر هفته یا هر 2 هفته یکبار آن را چک نمود و بررسی نمایید که آیا همچنان در مسیر اصلی قرار دارید یا احتمالا کمی از آن منحرف شده اید. مراقب باشید که  از مسیر اصلی مورد نظر تان خارج نشوید.

 بررسی نمایید که کدام راه بهترین و عالی‌ترین مسیر برای حرکت و دستیابی به موفقیت و نتیجه مطلوب برای شما محسوب می‌شود. نگاه کردن به نقشه موجب می‌شود از اشتباهات مهلک دوری کنید ، ظرفیّت‌ها و توانمندی‌های‌تان را مورد بهره‌برداری قرار دهید و نیز زمان‌های خاصّی را که می‌تواند مؤثّرتر به کار برده شوند نیز به خدمت بگیرید.

۲ comments on “نقشه را ببین ، راه را برو!

 1. نگين می‌گه:

  سلام.ي سوال داشتم لطفا جواب بدين.ي مشاوربهم گف براي سال بعد ك سوم تجربيم هيچ ازموني نرم.كاردرستيه بنظرتون؟چيكاركنم؟مرسي.

  • adahmadmin می‌گه:

   با عرض سلام و احترام

   شرکت در آزمون آزمایشی در سال سوم با هدف مدیریت زمان،مدیریت استرس ،مدیریت اراده الزامی است

   و نکته مهم این است که هدف از آزمون دادن در سال سوم بیشتر یادگیری موارد فوق است و نباید بیش از حد روی نمره و تراز کسب شده حساسیت نشان داد

   احتمالا مشاور شما سواد و تجربه کافی در زمینه مشاوره و برنامه ریزی را ندارند که اینطور ابرازنظر کرده اند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.