نوروز، شفاف‌سازی ذهن برای سبقت از غیر ممکن‌ها

لحظه‌ای  گوش کنید، آرام باشید.

اندیشیدن به کم‌کاری‌های گذشته‌تان را کنار بگذارید. در دوران طلایی نوروز فقط فکرتان را به زمانی که پیش روی‌تان هست متمرکز کنید.

در این بازه‌ی زمانی چه کارهایی می‌توانید انجام بدهید تا موفق‌تر شوید؟

کدام یک بهتر است؟ اینکه طبق برنامه‌ و بودجه بندی آزمون آزمایشی تان پیش بروید یا از برنامه جدا شوید؟

آیا همه‌ی درس‌ها و همه‌ی مباحث را کار کنید یا در این بازه‌ی زمانی از بین درس‌ها، مهم‌ترین‌ها را انتخاب کنید و اولویت کاری خودتان قرار دهید؟ از کدام راه بهتر می‌توانید نتیجه بگیرید؟

url

یک برنامه اصولی و دقیق و منطقی با در نظر گرفتن تمام امکانت و ابزارهای موجود که البته میزان تست زنی و تمرین در آن با دقت مشخص باشد، نقشه‌ی راهتان برای طی کردن مسیر نوروز است یا چیدمان یک برنامه‌ی فوق‌العاده آرمانی و ایده‌آل و رویاپردازانه؟

آیا بهتر است برنامه‌ی شخصی‌تان را طوری بچینید که همه‌ی کتاب‌های داخل قفسه‌ی کتابخانه‌تان را بخوانید یا از بین منابع انتخاب کنید و کتاب‌های حاوی نکات مهم که به شما کمک می‌کند تا به نتیجه‌ی دلخواهتان نزدیک‌تر شوید را برگزینید؟

یادتان باشد که باید ارزش زمانی را که در اختیار دارید بدانید؛ زمانی که لحظه‌هایش از طلا کم‌تر نیست.

شما هم می‌توانید مانند تعداد زیادی از دانش‌‌آموزان سال گذشته در نوروز پیشرفت کنید به شرط آن‌که ذهن خودتان را شفاف‌سازی کنید.

موفقیت فقط برای دیگران اتفاق نمی‌افتد. موفقیت آن چیزی است که با انتخاب عاقلانه و با برنامه‌ی درست برای رسیدن به آن تلاش کنید.

موفقیت یعنی یک قدم پیشرفت بیش‌تر نسبت به جایگاهی که هم‌اکنون در آن هستید.

پس ذهن خودتان را به دوران طلایی نوروز متمرکز کنید و فقط تلاش کنید و لذت رسیدن به هدف‌های کوتاه‌مدت را در این بازه‌ی زمانی مهم بچشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.