نکاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

توصیه می کنم که همیشه هر گزینه ای را که در زمینه انتخاب رشته در اختیار شما قرار می دهند را استفاده کنید تا حق انتخاب های شما زیاد باشد سپس در نیمه اول شهریور ماه تصمیم بگیرید که بروید یا نه.

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، 20 انتخاب برای تمام وقت ها وجود دارد. 10 انتخاب برای پاره وقت ها و 10 انتخاب برای بدون آزمون ها.سیستم تمام وقت از گذشته معروف به سیستم دوره ای بود. دانشجوهای پاره وقت می توانند تعداد سقف واحد یک ترم را از تمام وقت ها کمتر انتخاب کنند. در تمام وقت و پاره وقت، شهریه یکسان است و ساعت برگزاری کلاس ها یکسان و اساتید هم یکسان هستند. از طرفی اگر معدل دانشجویی بالا شود می تواند مانند تمام وقت ها انتخاب واحد کند.

امسال دانشگاه آزاد اسلامی چه تغییراتی دارد؟

تغییر در بسیاری از گرایش ها صورت گرفته است.

تغییر و حذف بسیاری از کدرشته ها صورت گرفته است.

انتقال ظرفیت ها را برای دانشگاه آزاد امسال داریم.

دقت کنیدکه 95% رشته های دانشگاه آزاد  بدون کنکور هستند. به طور مثال، مدیریت صنعتی از جمله رشته ای است که بدون آزمون گزینش دانشجو می کند. در این گونه رشته ها هر قشری که مدرک دیپلم داشته باشد در هر دوره سنی در هر شغلی می تواند در رشته های بدون کنکور، بدون در نظر گرفتن هیچ شرایطی شرکت کند.

از طرفی شما در هر رشته ای که تحصیل می کنید می توانید در رشته های دیگر هم انتخاب رشته کنید فقط باید کارت آن رشته را تهیه کرده باشید.البته به این نکته توجه داشته باشید که برای رشته های خاص پذیرش بدون آزمون نداریم.امسال تفکیک جنسیتی را در دانشگاه آزاد نداریم.توصیه می کنم که حتما برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد امسال احتیاط کنید و با دقت تمام این کار را انجام دهید،چرا که آینده و سرنوشت شما بستگی به انتخاب درست امروز شما دارد.

images

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.