نکاتی مهم و کلیدی در باب تغذیه داوطلبان کنکور سراسری

🌙 اولین توصیه این است که افراد شب قبل از آزمون سراسری شام سبک بخورند یعنی از مصرف غذاهایی که با روغن طبخ شده 🍟، همچنین فست‌فودها 🍔 و غذاهای پرحجمی که هضم آن نیاز به فعالیت بیش تر روده و معده دارد، پرهیز کنند.

همچنین داوطلبان باید شام شب قبل از آزمون را سه ساعت قبل از خواب مصرف کنند. همچنین مصرف یک لیوان شیر کم چرب 🥛 ، مخلوطی از آب سیب 🍏 یا آب کاهو  که موجب آرامش زیاد و خواب کافی می‌شود برای داوطلبان توصیه می شود.

ideas1

☀️☀️ دوم اینکه مصرف صبحانه در روز آزمون سراسری برای افزایش تمرکز داوطلبان ضروری است. داوطلبان باید بکوشند وعده صبحانه را متنوع همراه با منابع غذایی حاوی قندهای مرکب و پروتئین‌ها نظیر کتلت پوره کوکوسیب‌زمینی با اندکی کره مصرف کنند. همچنین توصیه می‌شود این دانش‌آموزان در کنار وعده صبحانه از خوردن میوه‌های خشک، شیر مخلوط شده از هفت غلات، فرنی، شیربرنج همراه با خلال بادام غفلت نکنند. همچنین مصرف آب میوه و میوه فصل در وعده ی صبحانه نیز توصیه می‌شود.

مصرف درست صبحانه در داوطلبان موجب ذخیره انرژی در آنها خواهد شد و به دانش‌آموزان توصیه می‌شود علاوه بر خوردن کامل صبحانه، همراه خود از منابع غذایی نظیر نخودچی کشمش، انواع مغزها، میوه‌های قابل حمل و همچنین بطری آب معدنی مخلوط شده با آب لیمو و پرتقال به جلسه امتحان ببرند

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.