نکات طلایی برای دوران جمع بندی(بخش دوم)

iهمانطور که می دانید اکنون در دوران جمع بندی قرار داریم.در دوران جمع بندي، ما درحال دوره کردن هستيم، اما فصل ها و صفحه هاي مهم کتاب ها دوره مي شود و نه همه مطالب آنها.
براي اينکه بتوانيم اين کار را انجام دهيم و از زمان خود بهترين استفاده را ببريم بايد ابتدا مطالبي را که لازم مي‌دانيم، دقت کنيد فقط مطالبي را که فکر مي کنيم نياز به مرور و مطالعه مجدد دارد، مرور کنيم و سپس با انجام چند دوره تست و آزمون‌هاي سراسری داخل و خارج کشور سال‌هاي قبل،آن هم مطابق با زمان استاندارد کنکور،تا حدود زيادي مي‌توانيم مطمين باشيم که اگر مبحث مهمي در کتاب ها بوده، در خلال اين چند دوره آزمون مطرح شده است.
blog-post-checklist
 

 
در دوران جمع بندي، کار براي دانش‌آموزان و داوطلبان متوسط و يک مقدار ضعيف‌تر، حساس‌تر است؛ زيرا روحيه کمال‌طلبي باعث مي‌شود تا آنان تلاش کنند که تمام نکات و مطالب را به طور کامل ياد بگيرند؛ اما اين دسته از داوطلبان بايد توجه داشته باشند که حتماً زمان را در نظر بگيرند و اگر زمان لازم براي جمع بندي کامل دروس ندارند به بودجه بندي دروس توجه کرده و حتماً نکات مهم تر و اصلي تر دروس را در دوره جمع بندي مطالعه کنند. بودجه بندي مباحث کنکور طي سال‌هاي متوالي تقريباً ثابت است و معمولاً هميشه يک يا دو تست در طي سال هاي مختلف از آن مبحث مطرح مي شود؛ مثلاً اگر دانش آموزي، مطلبي را بلد نيست، بديهي است که مي تواند به مباحثي که اهميت بيشتري دارد، بپردازد؛ درواقع قرار نيست در اين دوره، کارهاي غيرممکن انجام دهيد، بلکه بايد در يک فاصله زماني محدود، بهترين،درست ترين و موثرترین کار را انجام دهيد.

در زمان جمع بندي، داوطلبان بايد سعي کنند تا از همه زمانشان به بهترین نحو ممکن استفاده نمايند. با اين همه، باز هم لازم است که از دفتر برنامه ريزي استفاده کنيد. هنگامي که وقت شما کم و کارتان زياد است، ضرورت داشتن يک برنامه منظم از هر زمان ديگري بيشتر است. همان گونه که قبلاً اشاره کرده‌ايم، در دوران جمع بندي، بهترين کار اين است که شما در هفته چند آزمون برگزار کنيد؛ به اين ترتيب، متوجه خواهيد شد که نقاط ضعفتان کجاست و درصدد رفع نقاط ضعف خود در روزهاي باقي مانده هفته برخواهيد آمد.اگر جزو آن دسته از داوطلباني هستيد که منتظر هستيد تا دوره درس‌ها به پايان برسد و تست کار کنيد، بايد بدانيد که يا هيچ گاه اين مساله اتفاق نمي‌افتد يا اگر اتفاق بيفتد، بسيار دير خواهد بود و مدت زمان باقي مانده، زمان کافي براي رفع اشکال شما نخواهد بود؛ بنابراين، اگر هنوز شروع به تست زدن به صورت منسجم و کنکوري نکرده‌ايد، زمان را از دست ندهيد و از همين الان شروع به تست زدن کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.