نکات طلایی برای دوران جمع بندی(بخش چهارم)

با اينکه قبلاً درباره شيوه آزمون گرفتن از خود دوره جمع بندي توضيحاتي کامل داده‌ام، اما لازم است که يک بار ديگر براي راهنمايي شما داوطلبان عزیز کنکور سراسری  اشاره کنم که در ايام باقي مانده سعي کنيد روزهاي هفته را به دو بازه  سه روزه به همراه روز جمعه تقسيم کنيد و اين سه روز را به شش نيمروز تقسيم کنيد و در نيمروز اول، يک تست مجموعه اي را دقيقاً مانند شرايط کنکور از خود امتحان بگيريد و پس از تحليل اين آزمون به اين گونه عمل کنيد که هر نيمروز از اين پنج نيمروز باقي مانده را به مطالعه يک درس اختصاصي و یک درس عمومی بپردازيد.

dsa

حال براي تعيين نياز خود در دروس اختصاصي به اين گونه عمل کنيد که در هر درس، بخشي از آن درس را بخوانيد که بيشترين تعداد سؤالات غلط يا «نزده» در آزمون مذکور از آن بخش يا فصل کتاب باشد. اگر شما در بازه سه روزه بعدي، تست مجموعه‌اي ديگري را از خود آزمون بگيريد، اين بار، نياز به مطالعه بخش هاي ديگري از دروس خواهيد داشت. بعد از اينکه چند بار به اين شيوه عمل کرديد، خواهيد ديد که مهم‌ترين بخش هاي کتاب هايي را که بيشترين ضعف را در آنها داشته ايد، مورد مطالعه قرار داده‌ايد.

پس از آزمون با تکنيک مبحث شناسي بررسي کنيد و ببينيد که در چه مواردي اطلاعاتتان ناقص است و در چه موارد ديگري نياز به مطالعه داريد. يک گزارش از عملکرد آزموني را که از خود گرفته‌ايد تهيه کرده و بعد تصميم بگيريد که کدام مطالب را بايد دقيق تر بخوانيد و کدام مطالب را مي‌توانيد سريع‌تر ياد بگيريد يا کدام مطالب را نمي‌توانيد ياد بگيريد يا نمي‌خواهيد بخوانيد. براساس اين گزارش، از عملکرد خود براي دو و نيمروز خود بزنامه ریزی و خود را براي آزمون بعدي آماده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.