نکات طلایی برای دوران جمع بندی کنکور ۹۷(قسمت دوم)

۱۰- در دوران جمع بندی سعی در جابجایی درس‌ها با یکدیگر نکنید؛ به طور مثال سعی نکنید تا به جای دروس عمومی، زمان مطالعه دروس اختصاصی را افزایش ‌دهید. پیشنهاد ما به این خاطر است که هر درسی را می‌توان به طورکامل خواند. مطالعه دروس عمومی،  اولاً وقت زیادی نمی‌گیرد، و ثانیاً این دروس چون فرّار هستند، اگر نزدیک‌تر به کنکور سراسری خوانده (مرور) شوند، کمک بیشتری  به شما می‌کنند. مطالعه کامل یک درس اختصاصی که تاکنون آن را خوب نخوانده‌اید، بسیار وقت گیر است؛ به همین دلیل، زمانی را که می توانید روی جمع بندی همه درس‌ها بگذارید، برای خواندن تنها یک درس اختصاص ندهید.
 
۱۱- در این مقطع زمانی ( دوران جمع بندی)، برنامه شخصی اهمیت ویژه‌ای می یابد؛ یعنی هرداوطلب بسته به وضعیت درسی خود به مرور و جمع بندی مطالب خوانده شده  خود می‌پردازد و دفتر ارزیابی، گنجینه ای است که هر فرد نکته ها و اشکال‌های مخصوص به خود را در آن جمع آوری کرده است و با توجه به اینکه مرور بیست آزمون ممکن است میسر نباشد، مطالعه دفتر ارزیابی کاملاً راهگشاست و می‌تواند شما را در دانستن نقاط قوت و ضعف خود بخوبی کمک کند.
 
14619610-mathematic-test-exam-concept-Stock-Photo

۱۲- در دوران جمع‌بندی برای سنجش خود حتماً از سؤالات آزمون‌های سراسری سال‌های قبل استفاده کنید؛ زیرا شبیه‌ترین سؤال‌ها به کنکور امسال، سؤال‌های سال‌های گذشته آزمون‌های سراسری و آزاد است. ضمناً بهترین کار در دوران جمع بندی، تکرار تست‌هایی است که قبلاً داشته‌اید؛ چرا که علاوه بر یاد‌آوری و تسلّط روی همان تست‌ها، اشتباهاتی که قبلاً داشته‌اید، یاد‌آوری می‌شوند؛ بنابراین، بهترین منبع، آزمون‌های قبلی تان و بخصوص کلاسور ارزیابی وخلاصه برداری‌های خودتان است.
 
۱۳- قراراست که در زمان نظرگرفته شده برای هردرس در دوران جمع بندی، بهترین کارممکن را انجام دهید و بهترین منبع را با توجه به وضعیت خود در آن درس انتخاب کنید. آزمون های قبلی هم ممکن است که یکی از منابع شما باشد. دقت کنید برای هردرس و مبحث، منبع و روشی را انتخاب کنید که به شما کمک کند در آزمون بعدی، کمی بهتر شوید.
 
۱۴- در دوران جمع‌بندی، اگر مطمین هستید که در دروسی آن قدر قوی هستید که احتیاج به مرور آن دروس ندارید، می‌توانید فقط تست بزنید؛ تکرار می‌کنیم فقط درس‌هایی که در آن بسیار قوی هستید؛ اما برای دروسی که نخوانده‌اید باید توجه داشته باشید که هیچ مرحله‌ای را نمی‌توان جایگزین دیگری کرد، و تا زمانی که روی مفاهیم کتاب و تمرین اشراف نداشته باشید، تست زدن هیچ کمکی به شما نمی‌کند.
 
۱۵- با استفاده از روش جمع بندی، مباحث مهم‌تر را به  دفعات مرور خواهید کرد؛ مثلاً اگر پس از اولین آزمون، روی مبحث نور هندسی فیزیک تمرکز کنید، این مبحث در تمامی آزمون‌های بعدی که از خودتان می‌گیرید، تکرار دوره می‌شود عملا باعث تسلط بیشتر در این مبحث خواهد شد.
 
۱۶- افرادی که قبل از عید، مطالعه خوبی نداشته‌اند، حتماً باین مساله مهم و کلیدی را ه خاطر داشته باشند که بهتر است به جای فکر و دغدغه درس‌های عقب مانده، به این فکر کنند که چگونه می‌توانند به حد ایده آل خودشان برسند و مطمین باشند که با مدیریت درست زمان در این روزها براحتی می‌توانند نتیجه‌ای راضی کننده از تلاش خود بگیرند؛ زیرا تجربه نشان داده است که هیچ تلاشی بی ثمر نیست.
 
۱۷- مباحث مهم تر را به دفعات و در بازه های زماننی منظم مرور کنید.
 
۱۸- سعی کنید که در نیمه اول تیرماه حتماً دوره و مرور کردن و تست نی سنجشی(تست زنی زمان دار) را به اتمام برسانید تا بتوانید اقدامات یک هفته مانده به کنکور را انجام دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.