نکات طلایی برای دوران جمع بندی کنکور ۹۷(قسمت اول)

۱- بیشتر روزهایی که تعطیل هستید، فرصت بسیار مناسبی برای مطالعه و درسی خواندن خواهید داشت و این مساله می‌تواند درنتیجه شما، تغییر بسیار زیادی ایجاد کند؛ اما اینکه در ماه جمع بندی به طور دقیق، چه کاری انجام دهیم، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که اگر درست اقدام نکنیم، نتیجه مطلوبی نخواهیم گرفت. رعایت نکته های زیر، می‌تواند روش صحیح را در دوران جمع بندی برای شماایجاد کند.
 
۲- یکی از مهمترین مسایلی که در این دوران بایستی توجه ویژه ای به آن داشته باشید این است که کلاس های یادگیری تعطیل شود.
 
۳- برای مرور منابع، از یادداشت ها و جزواتی که قبلاً خوانده شده، استفاده شود و آنچه در آنها برای شما مهم به نظر رسیده باید دوباره خوانی شود و نه همه آنها.
 
۴-  حافظه بینایی (آنچه قبلاً دیده شده) و حافظه شنوایی (آنچه قبلاً شنیده شده) مرور شود؛ نه مطالب جدید.
 
14619610-mathematic-test-exam-concept-Stock-Photo

 
۵-  مرور، نه خیلی سرسری و نه خیلی ریز و وسواسی و شامل نکات خط کشی شده، نکات استخراج شده و مانند آنها باشد.
 
۶- ممکن است عده‌ای سؤال کنند که من هنوز درس ها را تمام نکرده‌ام، با این حال چگونه می‌توانم روش جمع بندی را اجرا کنم. در پاسخ باید گفت: اولاً زمان محدود است، و ثانیاً فراموش نکنید معنی جمع بندی این است که ابتدا درس‌هایی را که خوانده‌اید، مرور کنید و سپس ( درصورتی که وقت کردید) برای دروس خوانده نشده، برنامه‌ریزی کنید؛ البته اگر این توان را در خود سراغ دارید، می‌توانید زمان جمع بندی‌تان را نسبت به دیگر داوطلبان، یک هفته کوتاه‌تر کرده و آن یک هفته را هم به خواندن موضوعات جدید بپردازید. اینجا انتخاب با شماست که کدام یک از دو پیشنهاد را که با سبک خواندن و مطالعه شما هماهنگ‌تر است، برگزینید.
 
۷- دردوران جمع بندی هم ما درحال دوره کردن هستیم، اما فصل ها و صفحه های مهم کتاب‌ها دوره می‌شود؛ زیرا با انجام چند دوره تست و آزمون‌های سال‌های قبل، تا حدود زیادی می‌توانیم مطمین باشیم که اگرمبحث مهمی در کتاب‌ها بوده، درخلال این چند دوره آزمون مطرح شده است. ضمناً قرار نیست که کارهای غیرممکن را انجام دهید؛ بلکه می‌خواهید در یک فاصله زمانی محدود، بهترین و درست ترین کار را انجام دهید.
 
۸- اگر در دوران جمع‌بندی، طبق روش اجرای آزمون، نتیجه آزمون اولتان خوب نشد، نباید این روش را رها کنید؛ زیرا هدف از زدن تست مجموعه‌ای در ابتدا آموزش است، نه سنجش؛ یعنی شما بتوانید با توجه به وضعیت خودتان برای روزهای باقی مانده‌تان برنامه‌ریزی کنید؛ به عبارت دیگر، آزمون به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای خودتان برنامه شخصی بهتری تنظیم کنید.
 
۹- درزمان جمع‌بندی شما از همه زمانتان استفاده می‌کنید. حتماً این سؤال مطرح می‌شود که آیا لازم است باز هم دفتر برنامه ریزی داشته باشید؛ فراموش نکنید هنگامی که وقت شما کم و کارتان زیاد است، ضرورت داشتن یک برنامه منظم از هر زمان دیگری، بیشتر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.