نکات طلایی برای دوران جمع بندی کنکور ۹۷(بخش دوم)

همانطور که می دانید اکنون در دوران جمع بندی قرار داریم.در دوران جمع بندی، ما درحال دوره کردن هستیم، اما فصل ها و صفحه های مهم کتاب ها دوره می شود و نه همه مطالب آنها.
برای اینکه بتوانیم این کار را انجام دهیم و از زمان خود بهترین استفاده را ببریم باید ابتدا مطالبی را که لازم می‌دانیم، دقت کنید فقط مطالبی را که فکر می کنیم نیاز به مرور و مطالعه مجدد دارد، مرور کنیم و سپس با انجام چند دوره تست و آزمون‌های سراسری داخل و خارج کشور سال‌های قبل،آن هم مطابق با زمان استاندارد کنکور،تا حدود زیادی می‌توانیم مطمین باشیم که اگر مبحث مهمی در کتاب ها بوده، در خلال این چند دوره آزمون مطرح شده است.
%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%ac%d9%85%d8%b9-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f

 
در دوران جمع بندی، کار برای دانش‌آموزان و داوطلبان متوسط و یک مقدار ضعیف‌تر، حساس‌تر است؛ زیرا روحیه کمال‌طلبی باعث می‌شود تا آنان تلاش کنند که تمام نکات و مطالب را به طور کامل یاد بگیرند؛ اما این دسته از داوطلبان باید توجه داشته باشند که حتماً زمان را در نظر بگیرند و اگر زمان لازم برای جمع بندی کامل دروس ندارند به بودجه بندی دروس توجه کرده و حتماً نکات مهم تر و اصلی تر دروس را در دوره جمع بندی مطالعه کنند. بودجه بندی مباحث کنکور طی سال‌های متوالی تقریباً ثابت است و معمولاً همیشه یک یا دو تست در طی سال های مختلف از آن مبحث مطرح می شود؛ مثلاً اگر دانش آموزی، مطلبی را بلد نیست، بدیهی است که می تواند به مباحثی که اهمیت بیشتری دارد، بپردازد؛ درواقع قرار نیست در این دوره، کارهای غیرممکن انجام دهید، بلکه باید در یک فاصله زمانی محدود، بهترین،درست ترین و موثرترین کار را انجام دهید.

در زمان جمع بندی، داوطلبان باید سعی کنند تا از همه زمانشان به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند. با این همه، باز هم لازم است که از دفتر برنامه ریزی استفاده کنید. هنگامی که وقت شما کم و کارتان زیاد است، ضرورت داشتن یک برنامه منظم از هر زمان دیگری بیشتر است. همان گونه که قبلاً اشاره کرده‌ایم، در دوران جمع بندی، بهترین کار این است که شما در هفته چند آزمون برگزار کنید؛ به این ترتیب، متوجه خواهید شد که نقاط ضعفتان کجاست و درصدد رفع نقاط ضعف خود در روزهای باقی مانده هفته برخواهید آمد.اگر جزو آن دسته از داوطلبانی هستید که منتظر هستید تا دوره درس‌ها به پایان برسد و تست کار کنید، باید بدانید که یا هیچ گاه این مساله اتفاق نمی‌افتد یا اگر اتفاق بیفتد، بسیار دیر خواهد بود و مدت زمان باقی مانده، زمان کافی برای رفع اشکال شما نخواهد بود؛ بنابراین، اگر هنوز شروع به تست زدن به صورت منسجم و کنکوری نکرده‌اید، زمان را از دست ندهید و از همین الان شروع به تست زدن کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.