نکات طلایی در خلاصه نویسی(بخش پایانی)

برای داشتن یک خلاصهنويسي با حجم مناسب و در عین حال کامل، نکات زير را بایستی با دقت هرچه تمامتر رعايت کنيد تا هم در وقت خود صرفه‌جويي کرده و هم از تلاش و زحمت خودتان هم بهترين نتيجه ممکن را بگيريد:
 
11. برخي از داوطلبان گمان مي کنند که خلاصه نويسي باعث گرفتن وقت مطالعاتي آنها مي شود و نسبت به وقتي که براي آن صرف مي‌کنند سود کمتري دارد؛ در حالي که اين موضوع کاملا برعکس است. 
 
از مزاياي خلاصهنويسي، بهرهگيري از يادداشتهاي خلاصه در مدت زمان کوتاه و صرفهجويي در زمان، تسهيل در برخورداري از محتويات مهم و کلیدی کتب و جزوات در حجم کم، ايجاد انگيزه در دانشآموزان براي مطالعه بیشتر، کمک به در خاطر سپردن مطالب و از ياد نرفتن آنها و کمک به تمرکز فکر هنگام خواندن کتاب درسی و جزوه است. 
 
index

 
12. تاريخ يادداشت‌ برداري را حتما در گوشه برگه يادداشت نماييد تا هم دسترسی به آنها ساده تر باشد و هم در زمان‌ هاي خاص مرور کردن سر درگم نشويد.
 
13. به خاطر داشته باشيد که در برنامه‌ريزي درسی خود، زمان‌هايي را بايد به مرور کردن اختصاص دهيد و در اين زمان‌هاي مرور کردن، به جاي مطالعه دوباره کتاب يا جزوه، خلاصه‌هايي را که برداشته‌ايد، مطالعه کنيد.

14.در هر بار مرور خلاصه‌ها، نسبت به مرورهاي قبل مي توانيد بخشي از خلاصه‌ها را که به طور کامل ياد گرفته‌ايد، حذف کنيد تا در وقتتان صرفه‌جويي شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.