نکات مهم برای نیم‌سال دوم

با توجه به این‌که در نیم‌سال دوم سال تحصیلی مباحث و مطالب حجیم‌تر هستند و آزمون‌های آزمایشی جامع و جمع‌بندی بیش‌تری خواهیم داشت توصیه می‌کنم برای برنامه‌ی ریزی شخصی‌تان به توصیه‌های زیر توجه داشته باشید.

1.    برنامه‌ریزی روزانه داشته باشید: هنگامی که معلم مطلبی را تدریس می‌کند حتماً درس هر روز را در همان روز مطالعه کنید و مثال‌های پرتکرار کتاب پرتکرار را تمرین کنید. با ثبت ساعات مطالعه‌ی هر درس در دفتر برنامه‌ریزی کیفیت مطالعه‌ی خود را بالا ببرید.

2.    برنامه‌ریزی هفتگی داشته باشید: مطالب و مباحثی را که نتوانسته‌اید به صورت عمیق مطالعه کنید، می‌توانید علامت‌گذاری کنید تا در پایان هفته آن را مرور کنید تا این دسته از مطالب به طور ویژه در برنامه‌ی شخصی‌تان مورد توجه قرار گیرد.

vvipp

3.    استراحت حداقلی را رعایت کنید: نکته‌ی مهمی که دانش‌آموزان رعایت نمی‌کنند این است که بین فواصل مطالعه‌شان استراحت حداقلی خود را به تماشای تلویزیون یا جستجو در اینترنت یا… می‌گذرانند که این عامل باعث می‌شود از ادامه‌ی مطالعه دلسرد شوند. به همین دلیل استراحت‌های حداقلی خود را به استراحت‌های بیهوده تبدیل نکنید و سعی کنید فقط استراحت ذهنی داشته باشید.

4.    استراحت‌های حداکثری‌تان را طولانی نکنید: استراحت‌های حداکثری استراحت‌های تلقی می‌شوند که دو تا سه ساعت به طور میانگین مطالعه ندارید. در این فاصله نخوابید یا سعی کنید خواب خود را در این بازه کنترل کنید؛ چون مشاهده شد‌ه است که خواب در این بازه زمانی باعث کسل شدن و بی‌حوصلگی خواهد شد.

5.    ایستگاه‌های جبرانی را جدی بگیرید: دوران نوروز یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌های جبرانی است که موفق‌ترین‌ها و برترین‌ها همیشه از آن بیش‌ترین استفاده را کرده‌اند. شما نیز می‌توانید این دوران را جدی بگیرید تا جزء بهترین و برترین‌های کنکور سراسری باشید. کافی است در این دوران از کتاب‌های کمک آموزشی و تست استاندارد خود نهایت استفاده را کرده و برنامه‌ی شخصی‌تان را بر اساس این منابع برنامه‌سازی کنید.
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.