نکات کلیدی و کاربردی در مورد مرور دروس در دوران جمع بندی کنکور(بخش پایانی)

مرور درس ها در قالب تست زنی

 دوستان دقت داشته باشید که مرور درس ها فقط به معنی خوندن متن درس نیست بلکه تست زدن هم نوعی مرور محسوب می شود . خیلی از مواقع دروسی که الگوهای فرمولی و یادگرفتنی دارند صرفا با نگاهی به قواعد و انجام تست های روزانه در شرایط بهتری قرار می گیرند.

 
مرور درس ها در قالب پاسخنامه خوانی

در خیلی موارد دروس حفظی و مفهومی  به دلیل مطالعه عمیق و تست زنی کافی در گذشته ، نیاز به تست زنی ندارید و صرفا به دنبال منبعی برای مرور سریع می گردید . استفاده از پاسخنامه کتاب‌های جامع که پیش تر تست آن را زده اید و مطالعه مهمترین و کاربردی ترین بخش های درس که همان پاسخ تست ها هستند به مروری کامل و کافی برسید.

  flipped-ebook


مرور درس ها در قالب مطالعه گزیده نکات:

برای مرور کردن دروس مختلف توصیه می شود به متن کامل دروس در کتاب های درسی مراجعه نکنید چرا که حجم زیاد مطالب هم از مرور صحیح درس جلوگیری می کند و هم زمان زیادی را از شما می گیرد و فقط شما را کلافه می کند. متونی از کتاب درسی که قبلا علامتدار کرده بودید خلاصه هایی که هنگام مطالعه از مطلب مورد نظر برداشته اید و یادداشت هایی که هنگام تدریس استاد در کلاس نوشته اید و نکات بدست آمده از تست زنی هایتان بهترین منابع برای مرور هستند. اگر موفق به انجام هیچ گونه علامت گذاری یا نت برداری نشده اید بهتر است یک کتاب جمع‌بندی مناسب را هر چه زودتر تهیه کنید.

مرور درس ها در قالب آزمون

 در شرایطی که به آمادگی ۵۰ درصدی رسیده باشید ، بهترین پیشنهاد برای شما آزمون های جامع است . مهمترین بخش دوره در جلسه آزمون رخ می دهد. همینکه تمام دروس را یک بار در جلسه آزمون با تلاش زیاد به خاطر می آورید ، سپس با مشاهده پاسخنامه در انتهای آزمون اطلاعات خود را کامل می کنید و در نهایت با آنالیز آزمون سری به مباحث در جزوات خود میزنید ، کاملترین مرور را انجام داده اید.

 
مرور در قالب بررسی ردپای گذشته

 برای دروس اختصاصی رشته ریاضی و فیزیک و هم چنین دروس محاسباتی رشته علوم تجربی و انسانی ، علاوه بر تهیه کردن برگه هایی که شامل نکات کلیدی و فرمول های این دروس هستند و مطالعه این برگه ها توصیه اکید ما بر تست زنی در روزهای متوالی می باشد . زدن تست های طبقه بندی شده و هم چنین تست زنی از مباحثی که در آزمون های آزمایشی بیشترین سوالات غلط را داشته اید و تست های که قبلا به علت پاسخ اشتباه دادن علامت دار کرده اید امری بسیار مهم است . هم چنین کار کردن تست های سراسری ۱۰ سال اخیر نیز بسیار مفید و کارآمد خواهد بود به طور خلاصه باید خدمتتان عرض کنیم که در دروس محاسباتی باید بیشترین وقت خود را بر روی تست زنی بزارید و حتی مرور این دروس نیز همان طور که در بالا اشاره کردیم از طریق تست زنی انجام می گیرد.

 

منبع:مهروماه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.